Protokoller İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, göreve geldikleri günden buyana, şehirdeki tüm paydaşlarla uyumiçerisinde çalışmaya ve şehre katkı sunmaya gayret ettiklerini, imzaladıklarıfarklı protokollerin bunun bir yansıması olduğunu söyledi. 

Protokoller  İmzalandı
08.11.2019 / 18:23 636

- Farklı Kurumların Yaptığı İşlerin SenkronizeOlması Önemli -

ASÜ-Aksaray Belediyesi ve ASÜ-Aksaray HavaSporları Kulübü Derneği (AKHAS) arasında, üç farklı protokol imzalandı. AksarayBelediyesi ile “Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma ve Eğitim ÖğretimSüreçleri İşbirliği Protokolü” ve “Sahipsiz Hayvanlara Yönelik HizmetProtokolü;” AKHAS’la “Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Faaliyetleriİşbirliği Protokolü” töreninde konuşan Rektör Şahin, “Aynı gemideyiz”vurgusunda bulundu. Bu vurguyu sürekli tekrar ettiklerine dikkat çeken Şahin,“Devlet denilen teşkilatlanmada bir takım fonksiyonlar vardır. Bu fonksiyonlarbazen belediye, bazen valilik, bazen üniversite olarak karşınıza çıkar. Enniyetinde tüm bunların birleştiği çatı Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Farklıkurumların yaptığı işlerin senkronize olması önemli. Biz, göreve geldiğimizdenbu yana tüm paydaşlarımızla bir uyum içerisinde çalışmaya ve şehre katkısunmaya çalışıyoruz. Protokoller, bunun bir yansımasıdır” dedi.

- İhtisaslaşmayla Şehrimize Yeni Bir Değer KatmakAmacındayız -

Protokollerin çalışma alanlarına dair bilgilervererek konuşmasını sürdüren Prof. Şahin, hayvancılığın şehir açısından önemliolduğunu ve Üniversitede bu alana dair önemli çalışmaları hayata geçirdiklerinibelirtti. Şehrin, tarım ve hayvancılık anlamındaki potansiyeline dikkat çekenŞahin, “Veteriner Fakültemiz kuruldu ve aktif, Embriyo Transfer Merkezininbinası yapılıyor, Deney Hayvanları Ünitesini teslim almak üzereyiz, hayvanlarıntedavileri konusunda yaptığımız protokoller ilerliyor… Yeni hedefimiz birHayvan Hastanesinin kurulması. Bu kapsamda Ahiler Kalkınma Ajansı’ndan birdestek talebimiz var, süreci yakinen takip ediyoruz. Tüm bunları Belediyemizbaşta olmak üzere, farklı kurumların doğrudan ve dolaylı katkılarıyla yaptık”dedi. İşin bir başka boyutunun da ihtisaslaşma olduğuna değinen Şahin, şöyledevam etti: “Geçen yıl spor ve sağlık alanında ihtisaslaşmayla görevlendirildikve bu alanda önemli çalışmalar yapıyoruz. Bir, sıfırdan büyüktür. Aksaray’ınimkânlarını bu anlayışla arttırmaya devam edeceğiz. İhtisaslaşma süreci boyuncaönemli mesafeler almak ve şehrimiz için yeni bir değer oluşturmak istiyoruz.”

- Şehrimiz ve Vatandaşlarımız İçin İşbirliklerineDevam Edeceğiz -

Belediye Başkanı Evren Dinçer de, şehirde kurumlararası işbirliğinin sağlanmasının hem kurumlar, hem de vatandaşlar açısındansomut çıktılarının olacağını kaydetti. ASÜ ile öteden buyana süren çalışmalarakatkı sunmaya ve işbirliğini geliştirmeye devam edeceklerine dikkat çekenDinçer, “Aksaray’ımız için hayvancılık çok değerli ve Üniversitemiz spor-sağlıkalanında ihtisaslaşıyor. Şehrimiz ve vatandaşlarımız için üniversitemizle dahakapsamlı protokollere de imza atacağız. Bu protokollerin herkes için hayırlıolmasını temenni ediyoruz” dedi. 

- Aksaray, Hava Sporları Anlamında Avantajlı BirKonumda Bulunuyor -

AKHAS Başkanı Rasim Gül ise yamaç paraşütüsporunun rüzgâr, rüzgârın şiddeti ve yönüyle doğrudan ilgili olduğunubelirterek, Aksaray’ın bu kriterler açısında çok avantajlı bir noktadabulunduğunu söyledi. Rusya Açık Şampiyonasının kısa süre önce şehirdeyapıldığını anımsatan Gül, “2022 yılında yapılacak Dünya Hava SporlarıŞampiyonasına ülkemiz talip oldu. Biz, hava sporlarının tüm branşlarının veözellikle Yamaç Paraşütü branşının şehrimizde, şehrimizin dağlarındayapılmasını arzu ediyor ve bu noktada çalışıyoruz. Amaçlarımızdan birisi deşehrimizden pilotlar ve hocalar yetiştirmek ve bir milli takım oluşturmaktır.Bu hususta Valiliğimizden, Belediyemizden ve Üniversitemizden önemli desteklergörüyoruz ve bunları geliştirmek istiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından önce BelediyeBaşkanı Dinçer ve Rektör Şahin, daha sonra ise Rektör Şahin ve Dernek BaşkanıGül arasındaki protokoller imzalandı. 

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı