Toprak’tan Genel Kurul Açıklaması

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan Toprak’ın TürkiyeBarolar Birliği Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı ile İlgili yaptığı Açıklamada;

Toprak’tan Genel Kurul Açıklaması
07.11.2019 / 09:56 1131

“Bir kısım Barolarımız, Türkiye Barolar Birliğince seçimliolağanüstü genel kurula gidilmesi için karar almışlardır. Her bir baromuzunalmış oldukları kararlara ve iradelerine saygı duymakla birlikte tarihimizdeilk defa gerçekleşen olağanüstü genel kurul çağrısının, bundan sonraki süreçteBarolar Birliğini ve tüm Barolarımızı “hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı, enufak bir muhalefet durumunda genel kurulların toplandığı, çalışıp, üretip,ortaya bir şeyler koymaktan ziyade kavganın önünün açıldığı” bir sürecin içinesokacağı aşikârdır. Olağanüstü genel kurul toplantılarının önünün açılması vebu durumun olağanlaşması halinde Barolarımız icraatları ile değil genelkurulları ile gündemde olmaya başlayacak ve bunun sonucunda enerjimiz boşaharcanmış olacaktır.

Olağanüstü Genel Kurul çağrısına ilişkin karar alan tümBarolarımızın aldığı bu kararlara saygı duyduğumuz gibi, Türkiye BarolarBirliği’nin Adli Yıl Açılışı için Cumhurbaşkanlığı Sarayına gidilmesi yönündekikarara saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Zira Olağanüstü Genel KurulÇağrısına ilişkin yaşadığımız sürecin bu noktaya gelmesi Adli Yıl Açılışı ileilgili olarak Türkiye Barolar Birliği’nin açılışa katılma yönünde almış olduğukarara verilen tepki ile başlamıştır. Ancak unutulmamalıdır ki gerek TürkiyeBarolar Birliği gerekse tüm Barolarımız kararlarını hür iradeleri ilealmaktadır. Barolar Birliği Başkanı’nın adli yıl açılışına katılması ya dakatılmaması gibi münferit bir olay üzerinden çıkan tartışma nedeniyleolağanüstü genel kurulun toplanmasını istemek isabetsiz bir tutum olacaktır. Bunedenle, Cumhurbaşkanlığındaki adli yıl açılışına katılmamış bir Baro Başkanıolarak, Olağanüstü Genel Kurul Çağrısında imzası bulunan tüm Barolarımızınkararlarını yeniden gözden geçirmelerini diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

Muhammed (S.A.V)’ın güzel vasıflarını tanımak, O’nu örnek almakbizim için bir görevdir.

Bu vesile ile Tüm İslam Âlemi’nin ve AksaraylıHemşerilerimin Mevlid Kandilini en içten dileklerimle tebrik eder; ülkemize,tüm insanlığa sağlık ve hayırlar getirmesi temenni ederim.”

ılcan Katıldı.

Konu ile alakalı açıklamada bulunan Aksaray TicaretBorsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray adına önemli bir projeye imza attıklarınıifade ederek “ Aksaray Ticaret Borsası Aratol ve Eşmekaya Kasabasında LisanslıDepoculuk faaliyetlerine başlamıştı. Harman sezonunda arpa ve buğday alımlarınıgerçekleştirdi. Şimdi iste üreticilerimizin en önemli yem ihtiyacı olan mısıralımlarına devam etmektedir. Eşmekaya tesisimizde mısır kurutma tesisi vardıfakat Aratol tesisimizde yoktu. Bu gün itibari ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ileyapmış olduğumuz protokol ile  Tarım veOrman İl Müdürlüğüne ait Aratolda bulunan mısır kurutma tesisini faaliyetegeçirmiş olduk. Ben tarım ve hayvancılığa verdikleri değerden, her yaptığımızprojede bizlere yardımcı olduğundan dolayı Tarım ve Orman İl Müdürümüz BülentSaklav’a çok teşekkür ediyorum. bu protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav ise “AksarayTicaret Borsamızın Başarılı Hizmetlerini desteklemek amacı ile müdürlüğümüzeait olan kurutma tesisimizi Aksaray Ticaret Borsamıza devir ettik. Amacımızburada borsamızın yapmış olduğu başarılı projelere katkıda bulunmaktır.Kendilerine ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi

Yapılan protokol sonrası heyet, Aksaray Belediyesi veAksaray Ticaret Borsası işbirliği ile hayata geçirilecek olan besicilikalanında incelemede bulundu.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.