Gençlerde Ekolojik Okuryazarlık

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından hazırlananproje ile gençlerin sosyal hayatlarında ekolojik yapıları daha fazla öncelemesive ekolojik okuryazarlıklarının geliştirilmesi hedefleniyor. 

Gençlerde Ekolojik Okuryazarlık
06.11.2019 / 17:49 667

Erasmus+ KA205 “Gençlik Stratejik OrtaklıkProjeleri” kapsamında geçtiğimiz Haziran Ayında hazırlanan ve başvurusu yapılanproje, ASÜ’de bu alanda hibe almaya hak kazanan ilk proje olma özelliğinesahip. “Gençlerde Sosyal-Ekolojik Sistem Yaklaşımı ile Ekolojik OkuryazarlığınGeliştirilmesi” başlıklı çalışma 24 ay sürecek. Bulgaristan, İspanya, İtalya veAlmanya’nın da içinde bulunduğu proje, sekiz kurumun ortaklığı ile oluşuyor.Söz konusu çalışma kapsamında sosyal-ekolojik sistem yaklaşımı uygulanacak veçevre konusunda daha eğitimli, daha duyarlı gençlerin yetiştirilmesi ileyenilikçi uygulamaların geliştirilmesi sağlanacak.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr.İbrahim Örün’ün yürütücüsü olduğu projede, Doç. Dr. Belda Erkmen Araştırmacı, ÖğretimGörevlisi Koray Çelik ise Teknik Personel olarak görev alıyor.

Haber merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.