ASÜ İle -Mercedes Arasında Dev İşbirliği

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, Mercedes’le işbirliği çalışmalarının farklı bir boyut kazanması adınayapılan karşılıklı çalışmaların hem kurumların gelişimi, hem de gerek sosyal,gerekse sektör bazlı somut çıktılar bakımından önemli olduğunu söyledi. 

ASÜ İle -Mercedes Arasında Dev İşbirliği
05.11.2019 / 18:36 619

ASÜ ve Mercedes Benz Aksaray Kamyon Fabrikasıheyetleri, bir süredir teknoloji, yeni projeler, entegre yazılımlar, insankaynakları ve ortak eğitim gibi alanlarda görüşmeler yapıyor ve kurumlar arasıişbirliğini daha da geliştirmek adına istişare toplantıları düzenliyordu.Kurumların kendi içinde ve heyetler arası yaptıkları görüşmelerin ardındanortaya çıkan gündem maddeleri, Senato Salonu’nda, Rektör Şahin’in de katıldığı“Serbest Düşünce ve Fikir Toplantısı”nda karşılıklı olarak istişare edildi.Mühendislik ve Bilişim ağırlıklı çalışmalar yapan akademisyenlerle, Mercedes’infarklı departmanlarının sorumlularının katıldığı toplantıda kısa bir selamlamakonuşması yapan Rektör Şahin, akademinin, çalışma alanı minvalinde sahaya inme,verileri toparlama, bu veriler arasındaki ilişkileri inceleme,eksikleri-fazlalıkları gösterme ve sorunu tespit etme ödevlerinin olduğunubelirtti. Sorunu çözmekle görevli olanların “Bu işi daha iyi nasıl yaparız?”diye sormalarının ardından akademinin devreye girdiğini belirten Şahin,“Mercedes Kamyon Fabrikası ile gerçekleştirilen bu buluşmaları önemsiyoruz. Biryanda akademik anlamda derinlemesine çalışmalar yapan akademisyenler; diğeryanda hayatın içinde, sahada olan ve sektöründeki sorunları çözmeye, mevcutdurumu daha da geliştirmeye çalışan bir firma var. Üstelik bu firma büyük birkurumsal hikâyesi, uluslararası itibarı ve kendi müktesebatı olan bir kurum…Bir diğer önemli nokta ise kurum temsilcilerinin uzun yılların tecrübesinesahip olan, sorunları ve geliştirilmesi gereken detayları çok iyi bilen,işleyişe hâkim isimler olmaları. Bu heyetlerin ortaya anlamlı işlerçıkartacaklarına ve karşılıklı gelişim için önemli çalışmalar yapacaklarınainanıyoruz” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi’nin, sürecinhikâyesine dair bilgiler vermesinin ardından heyetler, ortaya çıkan gündemmaddelerini tartıştı.

 Haber MerkeziYorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.