AK Sevdamız 17 Yaşında

Aksaray Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz“Cumhurbaşkanımız  Recep TayyipErdoğan’ın önderliğinde 3 Kasım 2002 tarihinde kurulan Ak Parti, AK Sevdamız 17yaşındadır  dedi.

AK Sevdamız 17 Yaşında
04.11.2019 / 10:04 1183

AK Parti’de 2007 yılından bu yana Aksaray Milletvekili olanve AK Parti Grup Başkanlığı yapan İlknur İnceöz, AK Parti’nin kuruluşunun17.yılı dönümünde  yaptığı açıklamada;

“Ak Partimizin Genel  Başkanı ve Başkanımız  Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde TürkiyeCumhuriyeti tarihinde bir ilk başararak 3 Kasım 2002 tarihinden bugüne dek 17yıldır iktidarda kalarak kesintisiz 17 yıldır milletin partisi  olarak  istikrarı sağlayan tek parti oldu.Kuruluşundan bu güne dek pek çok reformu getiren Ak Parti küresel siyasetanlayışı ile  Türkiye’nin altın çağınıinşa etti

Cumhurbaşkanımız ve  Başkanımız  Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki"Erdemliler Hareketi" ile 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini alanAK Parti, önüne konulan her türlü engelleri aşarak bugün kesintisiz iktidarının17'nci yıl dönümünü  milletimizle birlikte kutluyoruz” dedi.

TÜM SEÇİMLERDE BİRİNCİ PARTİ OLDUK

Milletvekili İlknur İnceöz ; “Ak Parti girdiği tümseçimlerde halkın oylarını büyük çoğunlukla toplayarak dört başbakan ve ikicumhurbaşkanı çıkararak büyük başarılar kazandı. Cumhuriyetin yapısınıoluşturan Demokratik seçim ilkesini ortaya çıkaran bir devrim yaparakCumhurbaşkanını halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanlığı sistemi getirdi.

Vesayet odaklarına son veren, Türkiye'yi dev yatırımlarladonatan Başkan Erdoğan'ın önderliğindeki AK Parti iktidarı aynı zamanda baştasavunma sanayisi olmak üzere milli ve yerli üretimde de öncülük yaptı.

AK Parti, kuruluşundan kısa bir süre sonra 3 Kasım2002'de yapılan ilk genel seçimlerde yüzde 34 oy olarak sandıktan birinci partiolarak çıktı. Ancak Erdoğan, Siirt'te okuduğu bir şiir bahane edilerek siyasiyasaklı olduğu ve Pınarhisar Cezaevi'nde 4 ay 10 gün yattığı için Başbakanolamadı. Seçimlerin ardından Erdoğan'ın siyasi yasağı Meclis'te yapılandüzenlemeyle kaldırıldı. Böylece AK Parti'yi girdiği ilk seçimde başarıyaulaştıran Erdoğan, başbakanlık koltuğuna oturdu. 2002 seçimleriyle başlayan AKParti iktidarı, eğitimden sağlığa, ekonomiden ulaşıma kadar her alanda devrimniteliğinde adımlar attı. AK Parti, uyguladığı sosyal politikalarla hervatandaşa dokunmayı başardı. Kuruluşunun ardından 2004 yılında yapılan ilkyerel seçimlerde sandıktan birinci parti olarak çıkan AK Parti girdiği yerelseçimlerde de tıpkı genel seçimlerde olduğu gibi yine hep birinci parti oldu.

VESAYETÇİLERE, HAİNLERE DARBECİLERE 'DUR' DEDİ

AK Parti 17 yıllık iktidarında vesayet odakları ilemücadele etti. 16 Mayıs 2007'de görev süresi dolacak olan 10. CumhurbaşkanıAhmet Necdet Sezer'in yerine, TBMM'de sayısal çoğunluğu elinde bulunduran AKParti'nin önereceği adayın seçimi kazanacağına teamüller gereği kesin gözüylebakılıyordu. Ancak, vesayet odakları devreye girerek AK Parti'nin Cumhurbaşkanıseçmesinin önüne engel koydu. CHP 367'nin sadece karar yeter sayısı değil, aynızamanda toplantı yeter sayısı olduğu iddiasıyla Meclis'te yapılan ilk turoylama işleminin iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Bir ilkeimza atan Anayasa Mahkemesi, CHP'nin yaptığı başvuruyu kabul ederek Türkiye'yiyeni bir krizin eşiğine getirdi. Türk demokrasi tarihine "e-muhtıra"olarak geçen 27 Nisan bildirisi yayımlandı. Ancak, AK Parti bütün engellemelererağmen Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdi. Bu defa bir yılsonra AK Parti hakkında kapatma davası açıldı. Vesayet odakları 7 Şubat 2012'deMİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ifade vermeye çağırarak yeni bir kriz çıkarttı.2013 yılında Gezi Parkı bahane edilerek sahnelenen çirkin tezgahı 17-25 Aralık2013'te hükümete karşı darbe girişimi takip etti. En son FETÖ'nün, Türkiyetarihinin en kanlı darbe girişimi olarak tarihe geçen 15 Temmuz 2016'da BaşkanErdoğan'ın "Milletimizi, illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davetediyorum." yönündeki çağrısı üzerine vatandaşların tankların önüne geçerekdemokrasiyi sahiplenmesi, ile engellendi.

AK Parti, sistemi tıkayan sorunların çözümü için 3 kezhalkoylamasıyla milletin iradesine başvurdu. 21 Ekim 2007'de Cumhurbaşkanınındoğrudan halk tarafından seçilmesini de içeren referanduma vatandaşların yüzde69'u destek verdi. 12 Eylül darbesinin 30. yıl dönümünde 26 maddelik anayasadeğişikliği halkın oyuna sunuldu. Referandumda vatandaşların yüzde 58'i anayasadeğişikliğine destek verdi. 16 Nisan 2017'de yapılan yeni hükümet sistemiyleilgili referandumda da milletin yüzde 52'si 'evet' dedi.

SAVUNMA sanayisinin millileştirilmesi yönünde büyükadımlar atılırken, bu kapsamda milli savaş gemisi (Milgem), Atak helikopteri,Temel Eğitim Uçağı (Hürkuş), modern piyade tüfeği, milli tank Altay, insansızhava aracı Anka, uzun ve orta menzilli tanksavar füze sistemleri gibi projelerhayata geçirildi. Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan yerli İHA'larüretildi.

Türkiye'de birçok büyük projeye imza atılırken, budönemde Asya ve Avrupa kıtalarını deniz altından birbirine bağlayan, 150 yıllıkrüya Marmaray hizmete açıldı. Türkiye ilk kez hızlı trenle tanıştı. Türkiye'nindört bir yanına bölünmüş yollar yapıldı. Marmaray'a kardeş olan Avrasya Tüneliaçıldı.

İstanbul Boğazı'na 3'ncü köprü Yavuz Sultan SelimKöprüsü, İstanbul ve İzmir arasını 3.5 saate indiren Osmangazi Köprüsü hizmetegirdi.

150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havalimanınilk etabı açıldı

AK Parti döneminde Türkiye'nin IMF'ye olan borcukapatıldı. Türk Lirası'ndan 6 sıfırı atıldı. Milli para ağırlıklarındankurtuldu. İşsizlikte ve enflasyonda tek haneli rakamlar görüldü.

AK Parti döneminde eğitimde 4+4+4 eğitim sisteminegeçildi. Okullarda ücretsiz ders kitapları dağıtıldı.

Üniversiteye girişteki katsayı uygulaması kaldırıldı.Fatih projesi kapsamında milyonlarca öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayardağıtıldı.

AK Parti döneminde yargı alanında önemli düzenlemeleryapıldı. Devlet Güvenlik Mahkemeleri ve özel yetkili mahkemeler kaldırıldı.Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkı getirildi. Parti kapatmalarzorlaştırıldı.

Kamuda ve eğitimde kılık kıyafet serbestliği getirildi.12 Eylül darbecilerinin yargılanmasının yolu açıldı.

Milli Birlik ve Kardeşlik projesi kapsamında özelokullarda ana dilde eğitim serbestliği, anadilde savunma hakkı getirildi.

Şehir hastaneleri kuruldu. Aile hekimliği uygulamasıbaşlatıldı. Randevulu sisteme geçildi, hastanelerdeki kuyruklar son buldu.

Türkiye dış politikada bölgesinde ve dünyada söz sahibiülke haline geldi.

Terör örgütleriyle etkin mücadele edildi. PKK/PYD, DEAŞ,FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele yurt içi ve yurtdışında kararlılıklasürdürüldü” dedi.

Haber Ali Şengül 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.