HIMSS 19 Eurasia'dan Gururlandıran Ödül

HIMMS 19 Eurasia Sağlık Bilişimi ve TeknolojileriFuarı’nda HIMSS EMRAM kriterlerine göre O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerinegetirerek Türkiye’de bu unvanı almaya hak kazanan 7 Ağız ve Diş SağlığıHastanesi/Merkezinden biri olan Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkeziödüllendirildi. 

HIMSS 19 Eurasia'dan Gururlandıran Ödül
04.11.2019 / 17:52 1008

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığıaçıklamada;

“SağlıkBakanlığı ve HIMSS iş birliğiyle gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük sağlıkbilişim etkinliği "HIMSS'19 Eurasia-Sağlık Bilişimi ve TeknolojileriKonferansı ve Fuarı İstanbul’da gerçekleştirildi. 30-31 Ekim tarihleri arasındadüzenlenen törende Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine  ödül geldi. HIMMS 19 Eurasia Sağlık Bilişimive Teknolojileri Fuarı’nda O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerekTürkiye’de bu ünvanlı almaya hak kazanan 3. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu. Ödülü;İl Sağlık Müdürlüğü personellerimiz Sağlık Bakan Yardımcımız Dr. Şuayip Birinci ve HIMSS USA CEO’su HaroldF. Wolf’un elinden aldı.

HİMMS VE O-EMRAM NEDİR?

Teknoloji ve bilginin dahaiyi kullanımını sağlayarak hasta güvenliğini sağlama ve sağlık bakım kalitesiniiyileştirme vizyonu ile çalışan HIMSS (Healthcare Information and ManagementSystems Society), bu amaçla farklı değerlendirme modelleri ile ölçüm yapmaktave hastanelere kendilerini ulusal ve uluslararası alandaki benzer kurumlarlakarşılaştırma imkânı sunmaktadır. Böylece hastanelerin kişisel bilgigüvenliğini ön planda tutarak, elektronik verilerinin uluslararası geçerli bir standardagöre kayıt, işleme ve değerlendirmesi sağlanmaktadır.

O-EMRAM (Ayaktan Tedavi Hizmeti SunanKuruluşlar için Elektronik Sağlık Kaydı Benimseme Modeli)  ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlıkkuruluşlarında elektronik sağlık kaydının benimsenme düzeyi ölçülmekte veayaktan tedavi hizmeti veren diğer kuruluşlar ile kıyaslama yapılmasısağlanmaktadır.

Ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarının dahayüksek erişim, kalite, verimlilik ve güvenlik seviyelerine ulaşmalarınayardımcı olunmaktadır. Ayrıca kuruluşların sağlık hizmeti sunan kuruluşlararasında sağlık verisi paylaşımı düzeyi değerlendirilmektedir” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı