AK Parti’den Kan Bağışı Kampanyası

AK Parti Aksaray Kadın Kolları Başkanlığı, KızılayHaftası dolayısıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek verdi.

AK Parti’den Kan Bağışı Kampanyası
31.10.2019 / 18:03 1170

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nınöncülüğünde 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen kan bağışı etkinliği, AK PartiAksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve eşi Serap Altınsoy, Merkez İlçe BaşkanıHamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat ile yönetim kurulu üyeleri,İGM ve Belediye Meclisi üyelerinin katılımı ile 15 Temmuz Milli İrade Meydanındagerçekleştirildi.

Türk Kızılay’ın artık uluslararası çapta faaliyetgösteren bir kuruluş olduğuna dikkati çeken AK Parti Aksaray İl Başkanı HüseyinAltınsoy, “Kuruluşundan bu yana her tür koşulda insanların açısını hafifletmeyeçalışan ve hizmetlerde çıkar gözetmeyen Türk Kızılay ülkemizin en güçlü yardımkuruluşudur. 1868 yılından günümüze kadar Türk Kızılay’ı ülkemizin yüz akı vegurur vesilesi olan en köklü insani yardım kuruluşumuzdur. Dünyaya, Türkiye’nininsani yardıma ihtiyaç duyan hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmadığını göstermekadına çalışan Türk Kızılay’ı, iyi günde kötü günde her zaman insanlığın yanındaoluyor, olmaya da devam ediyor. Milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhametve dayanışma kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılay’ı, üstlendiğigörevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmekte ve yaptığı güzelhizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve muhtaçlarının da gönlündetaht kurmaktadır. Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güvenkaynağı olan Türk Kızılay’ı, Türk milletinin ‘insan odaklı medeniyetanlayışının’ somutlaşmış hâlidir. ‘Kan ver sen de hayat kurtar’, ‘Bir hayat sende kurtar’, ‘Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır’ diyerek herkesi kanvermeye davet ediyoruz.”

AK Parti teşkilatları olarak 81 ilde eş zamanlı ‘Kan verHayat Kurtar’ sloganıyla Kızılay’a kan bağışında bulunarak destek vermek istediklerinibelirten AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, “Kanın aciliyetinin,sürekli ihtiyaç olduğu, bir gün bize de lazım olabileceği bilinciyle bağıştabulunduk. Bizler hem kan bağışının önemine dikkat çekiyor, hem de kan bağışçısıolarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getiriyoruz. AK Parti Kadın Kollarıolarak toplumun her kesimindeki her türlü sosyal sorumluluk programlarınıyerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle halkımız kan vermeyedavet ediyoruz” dedi.

Kan bağış kampanyasına destek veren AK Parti ilteşkilatına teşekkür eden Aksaray Kızılay Şube Başkanı Yusuf Öztürk ise, “ TürkKızılay’ı olarak kan bağış kampanyalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bukapsamda 15 Temmuz Milli İrade Meydanında bulunan tırımızda kan bağışlarınıalıyoruz. AK Parti Kadın Kolları Başkanlığının başlatmış olduğu kan bağışkampanyasına da büyük ilgi var. Bizlere destek olan AK Parti İl teşkilatına teşekkürederim” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı