41 Öğrenci Beyaz Önlük Giydi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, kısa süre sonra tamamlanacak olan Deney Hayvanları Ünitesi ile hemakademik çalışmalardaki verimin artacağını, hem de öğrencilerin pratik yapmaimkânlarının gelişeceğini söyledi. 

41 Öğrenci Beyaz Önlük Giydi
31.10.2019 / 10:50 1030

- Bir Takım Yeniliklerle FakültemizinPotansiyelini Geliştiriyoruz -

Veteriner Fakültesi’ne bu yıl katılan 41 öğrenciiçin “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. Törende, Fakültenin son durumunadair bilgiler veren Rektör Şahin, fiziki altyapının tamamlandığını ifade ederek,bir takım yeniliklerle potansiyeli daha da geliştirmeye çalıştıklarınıvurguladı. Embriyo Transfer Merkezi’nin bu çalışmalar arasında yer aldığınıanımsatan Şahin, “Merkezimiz sadece Üniversitemiz ve Fakültemiz için değil,ülkemiz için önemli bir imkân ve ayrıcalıktır. Bu noktada başta KOP olmaküzere, akademisyen arkadaşlarımıza ve ilgili tüm paydaşlarımıza teşekkürediyoruz. Öte yandan, akademik çalışmaların daha verimli şekilde ilerlemesineimkân tanıyacak olan Deney Hayvanları Ünitesi de kurulum aşamasında. Kabainşaat bitti; çok kısa süre içinde kullanıma hazır hale gelecek. Böylece hemakademisyenlerimiz çalışmalarını yapabilecek, hem de öğrencilerimiz pratikuygulamalara erişebilecek” dedi. ASÜ Rektörü, konuşmasının son bölümünde tümöğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi ve kendilerini kültür-sanat vespor konusunda da yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

- Mesleki Eğitim-Öğretimin 177’nci Yıldönümü KutluOlsun -

Beyaz Önlük Törenlerinin sembolik olarak çokkıymetli etkinlikler olduğunu ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa CemalDarılmaz ise öğrencilerden, giydikleri beyaz önlükleri saha uygulamaları,dersler, gayretli çalışmalar ve akademik gelişim içerisinde kirletmelerinibeklediklerini vurguladı. Veteriner Hekimler Odası Başkanı Önder Yıldız da,Veteriner Hekimlik eğitim ve öğretiminin 177’inci yılına dikkat çekerek, özetleşunları söyledi: “Veteriner Hekimliği tarihin en eski mesleklerinden birisidirve bir meslek, tarihi geçmişi ve etkileriyle önemli hale gelmektedir. Onu farklıkılan bireye ve topluma katkısıdır. Yapılması gereken, 177 yıllık hafızayı eniyi şekilde ve unutmadan kullanmaktır. 177 yıl içinde mesleki olarak büyükgelişmeler yaşandı, önemli buluşlar gerçekleştirildi. Veteriner Hekimlik, tümdünyada hayvan sağlığını ve dolayısıyla insan sağlığını korumada, yeterli vegüvenli gıdaya erişimde stratejik öneme sahip bir meslek olarak kabuledilmektedir. Tüm genç meslektaşlarıma eğitim hayatlarında başarılardiliyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından 41 öğrenciye, protokolmensupları ve akademisyenler tarafından önlükleri giydirildi. Tören, Çelik-CESAYönetim Kurulu Başkanı Derviş Murat Çelik’in “Embriyo Transferi ve SpermanınHayvancılıktaki Yeri” ve Dr. Öğr. Üyesi Sedat Hamdi Kılıç’ın “EmbriyoTransferinin Hayvancılıktaki Yeri” konulu sunumlarından oluşan çalıştaylatamamlandı. ASÜ Veteriner Fakültesi’ndeki toplam öğrenci sayısı, bu yıl katılan41 öğrenciyle birlikte 180’e ulaştı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.