Cumhuriyetimiz 96 Yaşında

Aksaray Valisi Ali Mantı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın96. Yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada;

Cumhuriyetimiz 96 Yaşında
26.10.2019 / 17:44 1118

“Demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan,yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlaryetiştiren  aynı zamanda  halkın gelişimini ve yükselişinisağlayan  Cumhuriyetimizin  96’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururuiçerisindeyiz.

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki enönemli dönüm noktalarından biridir. Halkımız bugünlere nasıl gelindiğiniunutmayarak, milli benliğimize sahip çıkacak, insanlarımızın her bakımdan mutluolduğu müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayısürdüreceğiz.

Türkiye, Büyük Önder Atatürk’ün, Onun izinden ilerleyenkurumlarımızın ve vatandaşlarımızın çaba ve katkılarıyla, medeni dünyanınsaygın, güvenilir bir üyesi olma yolunda önemli bir aşama kaydetmiştir. Sahipolduklarımızın değerini bilerek, gücümüze inanarak, sorunlar karşısındayılmayarak, demokrasimize sahip çıkarak, bölünmez bütünlüğümüzü koruyarak,toplumsal barışı sürekli kılarak, aydınlık yarınlara emin adımlarlailerleyeceğiz. Bu konuda kurumlarımıza, yönetilen ve yönetenleriyle tümvatandaşlarımıza görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Türkiye Cumhuriyetinin temelinin Türk Milli kültürüolduğunu, “Bir tek şeye muhtacız çalışkan olmak” prensibini daima göz önündebulundurup çalışarak, Cumhuriyetimizi dünyanın en güçlü, en itibarlı, en öndedevletleri arasında bulundurmak vazgeçilmez ilk hedefimizdir. Bunun için zihnenve bedenen ter dökmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu GaziMustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizive gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, halkımızınCumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.