Akademisyenler Ders Verecek

Aksaray Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaişbirliği protokolü imzalandı. 

Akademisyenler Ders Verecek
22.10.2019 / 18:19 567

Aksaray Valisi Ali Mantı tarafından imzalanan protokolkapsamında Aksaray Üniversitesinde görevli akademisyenler Şehit Pilot HamzaGümüşsoy Fen Lisesinde belirlenecek bazı dersleri verecekler.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin,  Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve ValiAli Mantı tarafından imzalanan protokolün kısa süre içerisinde uygulamaya başlayacağıbildirildi.

Aksaray Valisi Ali Mantı: “Bilgi en büyük otoritedir”

Aksaray Valisi Ali Mantı Anadolu Mektebi Aksaray Okuma Grubuöğrencileri ile Belediye Başkanı Evren Dinçer, Milli Eğitim Müdürü Hacı ÖmerKartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,  Anadolu Mektebi gönüllüsü iş adamı MustafaÇalışkan’ında katılımıyla düzenlenen programda bir araya geldi.

Selçuklu dönem eserlerinden olan döneminin ilim merkeziolan tarihi Zinciriye Medresesinde düzenlenen programda 12 okuldan yaklaşık 65öğrenci ile karşılıklı sohbet ederek geleceğe dair görüş alışverişinde bulunanVali Ali Mantı öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerle tek tek tanışarak gelecekte yapmakistedikleri meslekler hakkında sohbet eden Vali Ali Mantı belirlenenhedeflerine ulaşmak için çok çalışmaları ve çok okuyarak kendilerini sürekligeliştirmeleri gerektiğini ifade ettiği öğrencilere: “Bilgi en büyükotoritedir. Bilen bilmeyenden her zaman üstündür. Bunun yanında öğrendiğimizdoğru şeyleri de etrafımıza yaymamız bizim en büyük görevimiz olmalıdır ”dedi.

Toplumun günümüzdeki durumu üzerine açıklamalardabulunarak gençleri dikkatli olmaları yönünde uyaran Vali Ali Mantı; “Her zamaniçin özne olun, nesne olmayın, Allah’ın verdiği aklı iyi kullanın. Net, açık samimive dürüst olun. Günümüzde toplumda doğru bilenler suskunluk içinde duruyor.Böyle olmaz doğru bilenler her zaman konuşmalı. Önünüzde uzun bir hayat var.Hiçbir yol dikensiz değildir. Her zaman tecrübelerden yararlanın’ dedi.

Program sonunda Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,Vali Ali Mantı ve Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e kitap hediye etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.