Erel’den TRT’YE Çağrı

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL TRT GenelMüdürü İbrahim EREN ’e “Aksaray’ımızın İl Olduğunu Türkiye’ye tanıtın” çağırısındabulundu.

Erel’den TRT’YE Çağrı
18.10.2019 / 11:23 2274

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL,  Aksaray’ın tanıtılması amacıyla TRT GenelMüdürü İbrahim EREN ‘e yazılı talepte bulundu.

Milletvekili EREL; “AKSARAYIMIZ İÇİN NE GEREKİYORSAYAPMAYA HAZIRIM”dedi.

EREL yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Aksaray’ımızınyaşadığı sorunlara çare aramaya devam ediyoruz. Meclis kürsüsünden yapmışolduğum konuşmalarla, komisyon toplantılarında, vermiş olduğumuz yazılı soruönergeleriyle, araştırma önergeleriyle ve kanun teklifleriyle Aksaray’ın sesiolmaya çalışıyorum.  Milletvekiliseçilmeden önce söz verdiğim gibi Aksaray’ımız için ne gerekiyorsa yapmayahazırım. 

Aksaray’ımızın il oluşunun üzerinden 30 yıl geçmesinerağmen hala hangi Aksaray? Niğde Aksaray mı? İstanbul Aksaray mı? şeklindesorulara maruz kalmaktayız. Buda yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Aksaraylılarıson derece rahatsız etmektedir. Bu yüzden; Aksaray’ın il olduğunun tanıtımında  büyük katkısı olabileceğini düşünerek TRTGenel Müdürlüğü’ne hava durumu programlarında Aksaray’a sürekli yer verilmesinitalep ettim.  Umuyorum ki Aksaraylılaradına ilettiğim bu talebimiz yerine gelir ve Aksaray sonuna kadar hak ettiğideğeri bulur.” ifadelerini kullandı. 

Milletvekili EREL’in TRT Genel Müdürü İbrahim EREN ’eyazmış olduğu yazılı talep ise şu şekilde;

“1989 yılında il olan Aksaray’ın yeterli derecedetanıtımı maalesef yapılamamıştır. İl oluşunun üzerinden 30 yıl geçmesine rağmenTürkiye’nin bir çok yerinde Aksaray denildiğinde Konya-Aksaray mı?Niğde-Aksaray mı? İstanbul-Aksaray mı? sorularıyla muhatap olmak bizlerlebirlikte, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan 700 bini aşkın Aksaraylıhemşerimizi derinden üzmektedir.

TRT’nin en çok izlenen ve vatandaş tarafından da güvenduyulan hava durumu programında “AKSARAY” ilimizin hava tahmininin sürekli yeralması Aksaray’ımızın il olduğunun Türkiye’ye tanıtılmasında çok büyük katkısağlayacağı aşikardır.

Yukarıda kısaca izah ettiğim nedenler dikkate alınarakhava durumu programlarında Aksaray İlinin sürekli yer alması hususunuAksaraylılar adına taktirlerinize sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.