Kahraman Mehmetçiklerimizin Yanındayız

Aksaray Belediye Meclisi Olağan Üstü toplanarak Ülkemizin birliği vebütünlüğünü korumak adına Suriye sınırında kahraman Mehmetçiklerimiz tarafındanSuriye’de düzenlenen “Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdi.

Kahraman Mehmetçiklerimizin Yanındayız
16.10.2019 / 18:09 1523

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer başkanlığında Ak Parti,Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti ve CHP’li Belediye Meclis Üyelerinintamamının katılımı ile gerçekleştirilen Olağanüstü Meclis toplantısında tümmeclis üyeleri “Barış Pınarı Harekatı”na destek verdi. Parti sözcüleri gruplarıadına yaptıkları konuşmalarda harekatı desteklediklerini ifade ettiler.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Belediye Meclis Üyelerininyaptığı açıklamada şu görüşlere yer verildi

“Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlercevatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzereülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadındinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bircinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşıyıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terörörgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyükmücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında dayürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını daBarış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü enbüyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insanyurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşlabirlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terörörgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG,Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alanüzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle birterör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkanistikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanıyerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit edenterör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarındanfarklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileriçerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamakiçin uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ilebirlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek veyurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olanDAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak,yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'ninvatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nuAksaray Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”

Yapılan açıklama sonrasıBelediye Başkanı Evren Dinçer ve tüm belediye meclis üyeleri Asker selamıvererek toplantıyı sona erdirdiler. 

Haber Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.