Tarım Sorunları Konuşuldu

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçeBaşkanı Hamza Aktürk, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Aksaray Ziraat OdasıBaşkanı Emin Koçak ile görüşerek tarım ve hayvancılık çalışmaları hakkındabilgiler aldı.   

Tarım Sorunları Konuşuldu
15.10.2019 / 17:35 330

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti iktidarıile Türkiye’de tarım ve hayvancılığın adeta şaha kalktığını belirterek,özellikle Aksaray’da çok ciddi yatırım ve çalışmalar yapıldığına dikkat çekti.Tarım ve hayvancılığın dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok önem arz eden birsektör olduğunu dile getiren Başkan Altınsoy, Aksaray’da da tarım vehayvancılık alanında çalışmaların hızla devam ettiğini, çiftçinin, üreticininçalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. AK Parti iktidarı ile tarımve hayvancılığın tarihinde görmediği destekleri gördüğüne dikkat çeken BaşkanAltınsoy, “Amacımız çiftçimiz kazansın, ülke ekonomimiz kazansın. Sondönemlerde Aksaray’da çeşitli alternatif tarım üretimleri de yapılıyor.Böylelikle sektör genişliyor ve ülke olarak, Aksaray olarak bazı ürünlerimizdeyurtdışına bile ihracat yapıyoruz” dedi.

  Ziraat OdasıBaşkanı Emin Koçak ise, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Aksaraynüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını kaydetti.Aksaray’da tarım ve hayvancılığın son derece önemli olduğunu ve Türkiyeaçısından birçok üretimde ön sıralarda yer alındığını ifade eden Ziraat OdasıBaşkanı Emin Koçak, “Ziraat Odası olarak çiftçilerimizin her daim yanında vedestekçisiyiz. Daha iyi verimlilik, daha iyi kalite ve daha iyi kazanç içinçiftçilerimize eğitim seminerleri veriyoruz. Eğitim her alanda olduğu gibitarım ve hayvancılıkta da son derece önemli. Biz yıllardır üreticilerimizeeğitimler veriyoruz. Her alanda eğitim verdik. Eğitim vermeden öncekiverimlilik ve kalite, eğitim verdikten sonraki verim ve kalite arasında ciddianlamda artışlar yaşadık. Bu nedenle eğitime önem veriyoruz” diye konuştu.

İHA 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı