Yeni Dönem İstişare Edildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, kampüsteki işleri yaparken kısıtlara takılmak yerine, çözüm odaklıdüşünerek ilerlediklerini söyledi. 

Yeni Dönem İstişare Edildi
09.10.2019 / 17:17 463

Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin MüdürleriyleSenato Salonu’ndan bir araya gelen Rektör Şahin, yeni dönem çalışmalar hakkındabilgiler aldı. Merkezlerin, Üniversitenin iç işleyişine katkısının ötesindedışa açılan bir pencere de olduğunu belirten Şahin, “Daha önceki dönemde olduğugibi, yeni dönemde de belli aralıklarla bir araya geleceğiz” dedi. Yeni döneminçalışma biçimleri üzerine bazı noktaların altını çizen ASÜ Rektörü, “Bu dönem,akademik ve kültür-sanat alanlarına, yani incelikli işlere daha çok zaman vekaynak ayıracağımız bir dönem olacak. Çünkü fiziki olarak yapılaşmamızı ciddimanada tamamladık. Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak durumundayız.Derinliği yüksek işler çıkartmaya gayret göstermeliyiz” dedi. Tüm birimlerinçalışmalarını önemsediklerini ve samimi şekilde geliştirmeye özengösterdiklerini de belirten Şahin, şöyle devam etti: “Elbette bir takımeksiklikler veya kısıtlar olabilir. Örneğin; kampüste ağaçlandırmaçalışmalarını dışarıdan bitki yetiştirmeye müsait toprak çekerek yapmayaçalışıyoruz. Bu oldukça meşakkatli ama biz bu işten asla vazgeçmiyoruz.Gerekirse defalarca anlatıyor, ziyaret ediyor, paydaşlarımızıbilgilendiriyoruz… Biz, eksikliklere veya kısıtlara takılmak yerine, çözümodaklı düşünüyor ve ilerliyoruz. Şöyle bir baktığımızda bugün, başladığımıznoktaya göre çok daha iyi durumdayız. Yarın inşallah daha da iyi olacak. Bunuda ancak, ‘aynı gemideyiz’ ruhu ile hep birlikte başarabiliriz” dedi.

Toplantıda, Merkez Müdürleri bu dönemde yapmakistedikleri projeler hakkında bilgiler verdi ve kısaca, hali hazırda yürütülençalışmaları anlattı.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı