İş Kulübü Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın en fazla önemverdiği konuların başında olan işsizlikle mücadele kapsamında İŞKUR olarak İŞKULÜBÜ projesi Aksaray’da hayata geçti.

İş Kulübü Açıldı
08.10.2019 / 17:28 790

“İş Kulüpleri Projesi”, işgücü piyasasında dezavantajlıkonumda bulunan; kadınlar, engelliler, gençler, uzun süreli işsizler, maddebağımlıları, sosyal yardım yararlanıcılara gibi kişilere iş arama motivasyonuve yöntem desteği vermeyi amaçlayan bir çalışmadır.

04.09.2019 tarihinde Aksaray İl Sağlık MüdürlüğüKonferans Salonunda 90 Sosyal Çalışma Programı katılımcısına Aksaray Çalışma veİş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, İş ve Meslek Danışmanları Öznur KAHYAOĞLU veFerhat HÜYÜKLÜ tarafından İş Kulübü eğitim programı tanıtım sunumugerçekleştirilerek Sosyal Çalışma Programına katılan üniversite öğrencilerineyönelik ortak eğitim planı hazırlandı.

İŞ ARAMA MOTİVASYONU ARTACAK

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü konuyla ilgiliyaptığı açıklamada;

“10.09.2019 tarihinden itibaren İş Kulübü eğitimlerinebaşlanmış olup 10-12 kişilik gruplarla 3 günlük eğitim programı ile CV hazırlama,mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi, işveren beklentileri, işarama kanalları, beden dili gibi birçok alanda aktivitelerin uygulanmasıylakişilerin iş arama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. 10.09.2019ile 03.10.2019 tarihleri arasında, SÇP katılımcıları, üniversite mezunları,kadınlar ve gençlerden oluşan sekiz (8) eğitim grubunda toplam 62 kişinineğitimi tamamlanarak İŞKUR İl Müdürü Mahmut AKKUŞ tarafından KatılımSertifikaları teslim edilmiştir.

30.09.2019 tarihinde, İŞKUR İl Müdürümüz Sayın Mahmut AKKUŞ'unkatılımları ile Aksaray Bilim Teknik Koleji 11. ve 12. Sınıf ÖğrencilerineİŞKUR faaliyetleri, İş Kulübü Eğitimleri ve dönem içerisinde yapacağımızetkinlikler hakkında bilgi verildi.

DEZAVANTAJLI GRUPLARA İŞ KULÜBÜ DESTEĞİ

İş Kulübü faaliyetleri kapsamında verilen eğitimlerinilimizde iş arama sürecinde aktif olarak yer alan her bireye ulaşabilmesi içinAksaray Üniversitesi, Aksaray Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü,Engelli Dernekleri, Denetim Serbestlik Müdürlüğü ve Yeşilay Cemiyeti ŞÖNİM ilegörüşmelerimiz sağlanmış olup tüm Kamu ve STK kuruluşlarının iş birlikteliğigerçekleştirmesi beklenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı