TMSF Şirketlere Değer Kattı

FETÖdarbe girişiminin ardından, FETÖ/PYD soruşturmaları kapsamında, şirketlerindevredildiği TMSF, bu kurumları eskisinden güçlü hale getirerek, devletinhizmetine sundu.

TMSF Şirketlere Değer Kattı
07.10.2019 / 17:30 501

Devredilenşirketler, 3 yılda büyüdü. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'dayaptığı hain darbe girişiminin ardından en büyük yükü kaldıran kurumlardan biride Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) oldu. Hain girişimin ardından Aksaray’dada 12 şirket TMSF’ye devredildi. TMSF tarafından görevlendirilen Yönetim Kuruluİmalat, sağlık, tarım ve hayvancılık, inşaat, perakende gibi değişiksektörlerde faaliyet gösteren bu şirketleri milli bir değere dönüştürerekbüyütmeyi başardı. Bu üç yıllık süreçte şirketlerin hem öz kaynakları hem deaktif büyüklükleri ciddi anlamda değer kazandı.

TMSF’nin üç yıllıksüre zarfında şirketlerin kârlılıkları büyük oranda artırılırken, istihdamı isebüyük ölçüde korundu.

TMSF tarafındangörevlendirilen Yönetim Kurulu tarafından bu şirketlerin yargılama işlemleri sonuçlanıncayakadar basiretli tacir gibi yönetilmesini sağlanıyor. Bu şirketlerin özkaynaklarını, istihdamlarını ve değerlerini kaybetmeden milli ekonomiye gerikazandırılması yönünde çalışmalar devam ettiriliyor.  

AKBOR HEM İSTİHDAM,HEM DE İHRACAT YAPIYOR

2016 yılında TMSF’ye devredilen AKBOR Boru fabrikası ülkeekonomisine katkıda bulunmak adına hem istihdam hem de ihracat yaparak ülkemizedöviz kazandırmaya devam ediyor. Bu güne kadar hem yurtiçi hem de yurtdışındanbirçok ihaleye giren firma, kazandığı ihalelerde de işleri zamanında teslimederek bu alanda da başarı elde etmiştir. Firma bu güne kadar Türkmenistan, Irak,Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Slovenya, Kosova, Ukrayna’nın yanı sıraAfrika Ülkelerine’ de ihracat gerçekleştirdi. AKBOR tarafından üretilen CTPboru geniş bir yelpazede kullanıma özelliği taşımaktadır. Toprak altına gömülerek, su altına döşenerek, yer üstüne monteedilerek, İçme suyu ana aktarım hatları ve dağıtım şebekelerinde, basınçlı vebasınçsız atık su hatlarında, yağmur suyu drenajlarında, Kapalı sistemsulamalarında, elektrik santralleri soğutma suyu hatlarında, endüstriyelsoğutma suyu hatlarında, HES projeleri iletim ve cebri hatlarında yaygın olarakkullanılmaktadır. AKBOR her yıl hem istihdamını artırarak hem de ülke bütçesinedeğer katarak büyümeye devam ediyor.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı