Sağlıklı Nesiller İçin Yürüdüler

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde İlimizdeKılıçaslan Parkında yürüyüş gerçekleşti.

Aksaray il sağlık müdürlüğü konutla ilgili yaptığıaçıklamada;

“Etkinliğe Müdürlüğümüz personelleri, sorumlu öğretmenlerve 235 ortaöğretim öğrencisi katıldı. Yürüyüş sonunda öğrenciler arasındaçeşitli yarışmalar gerçekleştirilerek dereceye giren öğrencilere hediyelerverildi.  Geleneksel oyunları çocuklarahatırlatma, çocukları hareketli yaşama yönlendirme konularında farkındalıkoluşturularak Spor Eğitmeni tarafından egzersizler yaptırıldı. 

Sağlıklı Nesiller İçin Yürüdüler
05.10.2019 / 16:25 683

#KOŞYÜRÜOYNASAĞLIKLIYAŞA

Türkiye’de Çocukluk Çağı Obezitesi görülme oranı % 9,9 Fazla Kiloluluk oranı ise % 14,6’dır. Ülkemizde sayısı giderekartmakta olan ve önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelen obezite(şişmanlık)’den korunmak ve kurtulmak için küçük yaşlardan itibaren DoğruBeslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite, sağlıklı bir gelecek için iki temelbileşendir.

 Araştırmalara göretoplum genelinde düzenli egzersiz yapan nüfusun oranı sadece % 3,5’tur. Yaniülkemizde her 100 kişiden 96’sıfiziksel aktivite yapmamaktadır. Hareketsiz toplum ve teknolojik bazıgelişmeler; hareket etmekten uzak nesillere neden olmuştur. Fizikselaktivitenin, her yaşta sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürülebilmesinin yanısıra kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir.

Bu yıl düzenlenen Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği, çocuklukçağı obezitesini ön plana çıkarmak maksadıyla ortaokul öğrencileri ile birliktegerçekleştirilmiş. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen program ; İlMilli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşmiştir. Programa Aksaray Ortaokulu, 125. Yıl Ortaokulu,Kılıçarslan Ortaokulu, Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu öğrenci veöğretmenleriyle katılmıştır. Sağlıklı bir gelecek için çocuklarımızı hareketlihayata teşvik edelim” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı