Dar Gelirliye TOKİ Evleri Geliyor

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer dar gelirli ailelerve esnaf ve sanatkarlar için TOKİ işbirliği ile ev sahibi yapacak  dev projeyestart verdi.

Dar Gelirliye TOKİ Evleri Geliyor
04.10.2019 / 18:04 829

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Seçimçalışmalarında vadettiklerini birer birer yerine getiriyor, Dar gelirlivatandaşların sesine kulak vererek seçim vaatlerinde yer verdiği dev projeBelediye meclisinde oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Aksaray belediyesi 03/10/2019 tarihli meclis gündemindenele alınan kararla  ile iki ayrı projebirleştirilerek tek proje halinde onay çıktı Evren Dinçer tarafından seçimvaadi olarak verilen 550 adet dar gelirli aileler için  konut ile Aksaray Esnaf ve SanatkarlarOdaları Birliği’nin küçük esnaf olan üyelerine verilecek 300 adet konutiçin  TOKİ ile Belediye arasında varılanmutabakat mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Toki ile  yapılacakanlaşma ya göre 2020 yılında talep alınması bekleniyor.  Varılan Anlaşmaya göre 2+1 dairelerin ağırlıklıolması beklenirken taleplere göre  3+1dairelerde bulunacak lüks doğalgazlı konutların yanı sıra yeşil alan , camii,okul ve modern sosyal tesislerde yapılacak bu bölgede yapılacak konutlara yeniyapılacak olan sanayii esnafı ve organizede çalışanlarında tercih etmeleribekleniyor.

Ereğli kapı mahallesinde (hürriyet mahallesinde bulunanTELEKOM şantiyesinin 1000 m arkasında) yapılacak olan Toki konutları Aksaray’ınen değersiz olan bölgesi Memiş Akın zamanında dağıtılan evlerin de değerlerininartmasına sebep olacak

1994 yılında seçim konuşmasında Doğan Koşar “Değerlihemşerilerim Yavuz Sultan Selim 1989-1994 yılları arasında Memiş Akın’ınbelediye başkanı benim merkez ilçe başkanı olduğum dönemde planlanmış, arsaları775 sayılı gecekonduyu önleme yasasına göre üretilmiş kanunda yazıldığı şekildedağıtılmıştı. Biz Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ni nasıl bıraktıysak 20 yılsonra maalesef aynı durumda bulduk. Demişti

 O gün, bu gündürel atılamayan bölgeye Nihayet el atılıyor. Sağlık köye kadar yolun çift yololması değer katmak için bir başlangıçtı. Aksaray Belediye Başkanı EvrenDİNÇER’in seçim taahhüdünde yer alan ve meydanlarda  verdiği sözünü tutmasıyla birlikte Aksaray’ınbu bölgesine  ilk defa değer katılmışolacak

Yapılacak yeni konut alanı için Belediye başkanı EvrenDinçer’e  Teşekkür Eden Aksaray EsnafOdaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan meclis kararını değerlendirerek AksarayBelediye Başkanı Evren Dinçer’in Esnaf dostu olduğunu belirterek ‘’Esnaflarımızkendisini daima değerli şahsiyet olarak şükranla anılacak insan’’ diyeanlatacaklar dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı