TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ 

MEMURLUĞU

                                                                              DosyaNo: 2019/39 Satış

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
23.09.2019 / 20:11 1020

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

              TaşınmazınTapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Sağlık Köyü,Sağırtol Mevkii, 59 Cilt Nolu, 5830 sayfa nolu, 450 ada 6 parselde, 632,00 m²yüzölçümlü, arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde herhangibir muhdesat olmayıp parsel boştur. Arsa vasfındadır. Parselinİmar Durumu; Yolamesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 3 kat, Saçak Seviyesi:9.50, Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.30, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 0.90,Toplam İnşaat Alanı: 568,80 m2, Parsel İmar planı içerisinde bulunmakta olupkonut sahasında 3 kata müsaadeli, doğusundaki 4688. sokak ile güneyindeki 89.caddenin kesiştiği köşe başı parsel konumunda bulunmaktadır. Mevki olarakAksaray çarşı merkezinin 6 km güneydoğusunda 140 metre doğusunda ise HasanDEMİR petrol bulunmaktadır. Elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleritamamlanmıştır. Eğitim, sağlık kurumları, cami v.b diğer hizmet merkezlerineulaşımı mümkündür. Yolları açılmıştır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır.Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmarDurumu                  : Var                Takdir Olunan Kıymeti: 316.000,00 TL          KDVOranı   : %18

1. Satış Günü                    : 10/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

2. Satış Günü                    : 06/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri                  : MezatSalonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3Aksaray

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinciartırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresindenelektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin%50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satışgiderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteklibulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonrakibeşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronikortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerinigeçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcıçıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilendeğerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubuvermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemeküzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslimmasraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergilersatış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bugayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olaniddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmelerilazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadanhariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içindeödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleyekatılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebepolan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeliarasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizindenmüteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmehacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminatbedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesingörebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıyabir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vemünderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2019/39 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligatyerine kaim olmak üzere ilan olunur. 21/09/2019


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.