Resmi İlan

..

Resmi İlan
20.09.2019 / 17:50 669

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya No: 2017/10 Satış

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkezİlçesi, Kılıçarslan Mahallesi, 23 Cilt Nolu, 2209 sayfa nolu, 921 ada 34parselde, 240,80 m² yüzölçümlü, Dükkan niteliğinde tapu da kayıtlı olantaşınmazın üzerinde zemin +2 katlı bir yapı bulunmaktadır. Taşınmaz Salı pazarıolarak bilinen semt pazarının hemen bitişiğinde bulunmakta, parselin batıcephesi pazara bakmaktadır. Bu cephesi komple açık olan parselin doğucephesinden de yol geçmektedir. Çarşı merkezine yürüme mesafesinde olan parselAksaray?ın merkezi yerlerinden birinde bulunmaktadır. Tapu kayıtlarında her nekadar dükkan olarak gözükse de taşınmaz parsel üzerinde zemin katı dükkan diğer2 katı ise mesken olmak üzere 3 katlı bir bina bulunmaktadır. Taşınmaz parsel1337. sokak ve 1338. sokak (12 metrelik yol) cepheli ara parseldir. İmarDurumu; Yola Mesafesi: 5.00 metre, Kat Adedi: 3 kat, İnşaat Tarzı: BitişikNizam, Saçak Seviyesi: 9.50 metre, Taşınmaz mevcut imar durumuna göre konutsahasında 3 kata müsaadelidir. Parsel Üzerindeki Yapı: Parsel üzerindebetonarme - karkas olarak inşa edilmiş olan zemin katı dükkan diğer iki katı damesken olarak kullanılan 3 katlı İlgün apartmanı bulunmaktadır. Tapukayıtlarında dükkan olarak gözüken taşınmazın 1.ve 2.katlarında her katta 2daire olmak üzere toplam 4 adet mesken bulunmaktadır. Zemin katında isebirbirinden bağımsız 2 adet dükkan bulunmaktadır. Isı yalıtımı bulunmayan vesoba ile ısıtılmakta, çatısı Marsilya tipi kiremit çatı olup dış sıvası çimentoharçlı sıvadır. Zemin kat oturum alanı 225 m² olan binanın normal katları daaynı özelliktedir. Zemin katta bulunan dükkanlar birbirleri ile aynıözelliklere sahip olup Salı pazarına cephelidirler. Zemin kaplamaları fayansolan dükkanların tek cepheleri bulunmakta olup Salı pazarına bakan bu cepheleridemir profil saç kaplıdır. Mesken olarak kullanılan 1.ve 2.katlarda ise herkatta 2 daire olmak üzere toplam 4 adet daire bulunmaktadır. Sahip olduklarıplan ve genişlik bakımından aynı özellikleri taşıyan dairelerin yapısalözellikleri de genel olarak aynıdır. Her bir daire 3 oda, hol, wc/banyo vemutfaktan oluşmakta olup iç duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Islakzeminleri fayans kaplama olup tüm pencere ve balkon kapıları pvc doğramalarıkapıları ahşap doğramadır. Kat irtifakı kurulu olmayan, zemin katları dükkandiğer katları ise mesken olarak kullanılan binanın toplam yapı alanı3x225=675,00 m²?dir. Yapı yaklaşık olarak 25 - 30 yıllıktır. Taşınmazın tamhissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda vedosyasındadır.

İmar Durumu: Var Takdir Olunan Kıymeti: 758.100,00 TL               KDV Oranı: %18

1. Satış Günü: 10/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası           2. Satış Günü     : 06/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk.Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinciartırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Buartırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsaalacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinciartırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonunakadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahminedilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satışgiderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedellealıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelerilazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzeresüre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıyaaittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelindenödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bugayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olaniddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmelerilazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadanhariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezseİcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleyekatılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebepolan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeliarasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizindenmüteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmehacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminatbedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesingörebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıyabir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vemünderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligatyerine kaim olmak üzere ilan olunur. 18/09/2019


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı