15 Temmuz Yaşanmazdı

İmamhatiplerKapatılmasaydı 15 Temmuz Yaşanmazdı 

Aksaray Önder İmam Hatipliler Derneği   gençlik buluşması   mektupla başlayan  dostluklar projesi kapsamında  İmamhatip öğrencileri, İle imamhatipmezunu  devlet büyüklerine mektup yazarakmektupla başlayan dostluklar projesi kapsamında AK Parti Genel BaşkanYardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Canikli Aksaray’a geldi.

15 Temmuz Yaşanmazdı
17.09.2019 / 19:08 825

 Aksaray Anadoluİmamhatip  Lisesi   öğrencilerinden20  öğrenci  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomiİşleri Başkanı Canikli’ye mektup yazarak mektupla başlayan dostluk  projesinin gerçekleştirilmesini sağladı.

ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Kuddusi Bakar:“Buproje 3 yıl önce başlattığımız bir projeydi. Öğrencilerimiz ilk yıl yereldedevlet büyüklerimize mektuplar yazdılar. Bunun ilk örneğini az öncesinevizyonda da izledik. Rektör hocam da sağ olsun kendisine mektup yazan biröğrencimize bir gün boyunca rektörlük yaptırdı. Verimli olduğunu görünce de ildışındaki devlet büyüklerimize mektuplar yazalım dedik ve sınıf olarakmektuplar yazdırmaya başladık. Bu mektuplar sonrasında sağ olsunlar birçokdevlet büyüğümüz bu mektuplara dönüş yaparak öğrencilerimizle söyleşileryaptılar. Yazılan mektuplar sonrasında öğrencilerimizi Ankara’da misafir edendevlet büyüklerimiz oldu. Bu mektuplar üzerine Önder Genel Merkezimizöğrencilerimizi İstanbul’da 3 gün misafir ettiler. Ve bu projenin bereketiylebugün sayın bakanımız aramızda. Sayın Bakanımızda bu proje kapsamında geldiler.Sayın bakanımızın bugün burada olmasıyla da bereketli bir proje olduğuna idraketmiş olduk. Projemize ilgi gösteren ve teşrif eden Bakanımız Sayın NurettinCanikli’ye huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Yine Sayın Bakanımızıyazdıkları mektuplarla buraya getirmeyi başaran mektup yazan öğrencilerimize deteşekkür ediyorum. ÖNDER olarak faaliyetlerimiz İmam Hatip okullarımıza,gençlerimize ve İmam Hatip camiamıza yönelik bir şekilde hızla devam ediyor. Veyaptığımız bütün faaliyetlerimizin her yıl üzerine faaliyetler koyarak devamediyoruz. İnşallah ta çok değerli büyüklerimizin mezunlarımız destekleriyle veemekleriyle oluyor. Bende bütün İmam Hatip camiamıza huzurlarınızda teşekkürediyorum.” Dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer;” Bugün kimanzaraya baktığımızda burada öğrencilerimizin 3 yıl boyunca bu projeyegerçekten büyük emek verdiğini görüyoruz. Nasıl ki bu projeye bir şeylerihedefleyerek başladılar ve azimli ve kararlı bir şekilde de bu hedeflerininpeşinden koşarak hedeflerine ulaştılarsa hayatları boyunca da ben hephedeflerinin arkalarında böyle azimli ve kararlı bir şekilde dimdik durmalarınıtavsiye ediyor ve bugün bizlere burada bu güzel ortamı yaşattıkları içinhepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ”dedi.

“17 yıl önce insanların okul ve sınıflara ayrıldığıTürkiye vardı”

AK Parti Milletvekili İlknur İnceöz, gençlere seslenerek,“17 yıldır ülkemizde çok önemli değişim ve dönüşümleri gerçekleştirdik. Geçmişiçok iyi biliyoruz ki burada bulunan gençlerimizi aslında 17 sene evvelkiTürkiye’yi çok iyi bilmezsiniz. Bugün ki fırsatlar çok daha iyi. Kadın veerkeğin arasında farkın olduğu, insanların birbiri arasında da farklılıklarınolduğu okul ve sınıflara ayrıldığı Türkiye vardı. O ayrışmalar farklılıklaradönüştü. 17 yıldır adam gibi adam, düşündüğünü, inancını çekinmeden, korkmadansöyleyebilen Sayın Cumhurbaşkanımız 17 yıldır o ayrımcılığı yıktı. Bu hiç kolayoymadı. İktidara geldiğimiz günden itibaren gerek darbe, gerek muhtıralarlamücadele ettik. FETÖ terör örgütüyle de mücadele etmek suretiyle emin adımlarlagüçlü Türkiye’yi inşa etmek kolay olmadı” dedi.

“Bir imam hatipli namazını kılmıyorsa hiçbir mana ifadeetmez”

Aksaray Valisi Ali Mantı ise, “İmam hatipli olmak farklıbir şey. Ama her şeyden önce imam hatipli olmak da kaliteli bir insan olmayıgerektirir. Önce kaliteli insan olmalıyız. Bazı şeylerin farkında olmamızlazım. Ehliyet, liyakat ve bunların önünde hakikat gelir. Bunlara inanan nesilyetiştirmeliyiz. Allah’ın verdiği aklı en güzel kullanarak önce neslimize,milletimize faydalı birer nesil olmamız lazım. Eğer öğrendiğimiz bilgiler ameledönüşemiyorsa, toplumda bunun bir değeri yoksa bunun boşuna hamallığını yapmışoluruz. Bir imam hatipli İslam’ın temel direği olan namazını kılmıyorsa sadeceimam hatip etiketli, ya da bir şeylerle kendisini katogerize etmesi hiçbir manaifade etmez” diye konuştu.

Aksaray Anadolu İmamhatip lisesinde gerçekleşenprogramda  AK Parti Genel BaşkanYardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Canikli ; 15 yıl kapalı kalan imam hatipliselerinden dolayı ülkede büyük bir eksiklik yaşandığını belirterek, “FETÖterör örgütünün önünün açılması da aynı döneme gelir. İmam hatip okullarıkapatıldı, yani çocuklarına dini eğitim aldırmak isteyen muhafazakar ailelerinçocuklarını gönderebilecekleri bir okul kalmadı. FETÖ geldiği için , FETÖ’yüçıkardılar. FETÖ bu açığı kapatmak için ‘Ben varım’ dedi. Yani muhafazakarailelere, ‘Çocuklarınızı bana gönderin, ben onlara sizin istediğiniz İslamieğitim vereceğim’ dedi. Daha önce imam hatip okullarına giden bütün çocuklarhepsi FETÖ’nün okullarına yönlendi. Bütün altın kuşak heba edildi FETÖ örgütütarafından. Gençler, harp okullarında,

 AK Parti GenelBaşkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Canikli, "İmam hatiplerkapatılmasaydı 15 Temmuz ortaya çıkmazdı"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleriBaşkanı Nurettin Canikli “Önder Gençlik Buluşması Programı” kapsamındaAksaray’a geldi. Aksaray Anadolu Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip LisesiKonferans Salonunda gerçekleştirilen programa katılan Canikli, karşılama esnasındaokçuluk eğitimi alan öğrencilerin ok atışını izledi. Daha sonra ok ve yayıeline alan Canikli 3 ayrı ok atışı yaptı. Ardından öğrencilerle bir araya gelenCanikli öğrencilerle söyleşi yaparak soruları yanıtladı. Burada bir konuşmayapan Canikli, ortaokul ve imam hatipli yıllarını anlatarak imam hatiplerinönemine değindi. Canikli, “1974 yılında başladık eğitime. Ortaokuldan sonraorta kısımlar kapalıydı. İmam Hatibe başlamadan önce orta son sınıftaykensıradan bir direk. Çok iyi hatırlıyorum, o sıradanlığın getirdiği her türlüolumsuzluğu da taşıyorduk. Sigara içmek, sıradanlığın getirdiği ne kadarolumsuzluk varsa o yıllarda onlarla iç içeydik. Daha ötesine giden sürecindebaşlangıcıydı. Bu sadece benim için geçerli değil, birçok arkadaşımızın da benzerortamı yaşadığını gördüm. Hatta başladıktan bir yol süre içiresinde uyum olarakbu kötü alışkanlıkların çoğu azalarak devam etti. 2. Sınıftan sonra tamamenbitti zaten. Sonra yaradılış gayesini biz kavramaya başladık. Bu imam hatipsayesinde oldu. Elbette Allah’ın takdiri, ama öncesindeki şartlarda devam etmişolsaydım çok büyük ihtimalle o karanlık denizde kaybolup gidecektim” dedi.

“İmam hatipler kapatılmasaydı 15 Temmuz hain darbegirişimi ortaya çıkmazdı”

Canikli, 15 yıl kapalı kalan imam hatip liselerindendolayı ülkede büyük bir eksiklik yaşandığını belirterek, “FETÖ terör örgütününönünün açılması da aynı döneme gelir. İmam hatip okulları kapatıldı, yaniçocuklarına dini eğitim aldırmak isteyen muhafazakar ailelerin çocuklarınıgönderebilecekleri bir okul kalmadı. FETÖ geldiği için , FETÖ’yü çıkardılar.FETÖ bu açığı kapatmak için ‘Ben varım’ dedi. Yani muhafazakar ailelere,‘Çocuklarınızı bana gönderin, ben onlara sizin istediğiniz İslami eğitimvereceğim’ dedi. Daha önce imam hatip okullarına giden bütün çocuklar hepsiFETÖ’nün okullarına yönlendi. Bütün altın kuşak heba edildi FETÖ örgütütarafından. Gençler, harp okullarında, üniversitelerde, kamuda FETÖ tarafındanmankutlaştırıldı ve tamamen ortadan kaldırıldı. 15 yılda FETÖ’nün etkisiz halegetirdiği, FETÖ terör örgütünün etkisiz hale getirdiği bu 15 yıllık eksikkuşağın eksikliğini her zaman hissettik, hissediyoruz. İmam Hatipler kapatıldı,çocuklarını gönderemediler sonra bütün muhafazakar aileler çocuklarını orayagitmesine yönlendi. FETÖ okullarına gidilmesinin önü açıldı, oraya yönlendiler.Yaşadığımız sorunların, yani son dönemlerde, son yıllarda yaşadığımız sorunlar,15 Temmuz darbe girişimi de dahil olmak üzere yaşadığımız sorunların altındayatan nedenlerden bir tanesi budur. Yani 28 Şubat sürecinde, 1997 yılında imamhatiplerin kapatılarak FETÖ terör örgütüne insan kaynağı oluşturacak bir yapıyadönüştürülmesidir. Hem parasal kaynak hem insan kaynağı. Bu çocuklar çünkü.Harp okullarında da, yine darbe teşebbüsüne katılan subayların önemli birbölümü. Bir başka ifade ile imam hatipler kapatılmamış olsaydı 15 Temmuz haindarbe girişimi ortaya çıkmazdı. Çünkü onu yapacak olan altın kuşak, altıngençlik imam hatip okullarında bağımsız özgür Müslüman olarak ortaya çıkacaktı”ifadelerini kullandı.

FETÖ elebaşı taraftarlarına, ‘Zina edebilirsiniz’ fetvasıverdi

Canikli, FETÖ’nün haramı helal, helali de haram kıldığınıbelirterek, “FETÖ’nün ele başı ve bu şekilde İslam’ı öğrenenler hiç bir şekildesorgulama imkanına sahip değillerdir. Ama imam hatipli her zaman her ortamdakendi doğru bildiklerini kendisine verilenleri sorgulamıştır. Ama FETÖ vebenzeri yapılarda taraftarlar elebaşlarının kendilerine söylediklerinisorgulama, değiştirme, düzeltme imkanına sahip değillerdir. Çünkü İslam’ı orijinalkaynaklarından öğrenmemiştir, çünkü İslam’ı elebaşının kendisine aktardıklarıile öğrenmiştir. Onun için bakın, FETÖ elebaşı taraftarlarına daha sonra haramıhelal kıldı, helali haram kıldı. Dedi ki, ‘Gerektiği zaman namazı terkedebilirsiniz’ böyle fetvalar verdi. ‘İçki içebilirsiniz’ dedi. FETÖ elebaşıtaraftarlarına bu talimatı verdi. Hatta çok af edersiniz, özür diliyorum,taraftarlarına, ‘Gerektiği zaman zina edebilirsiniz’ fetvası verdi” diyekonuştu.

“İmam hatipleri kapatıp muhafazakar aileleri FETÖ kendiokullarına yönlendirdi”

Canikli, “FETÖ subayları ve elamanlarının deşifreolmaması için, ‘Namazı terk edebilirsiniz, içki içebilirsiniz, her şeyiyapabilirsiniz. Haram olan her şeyi yapabilirsiniz’ diyor onlarda yapıyorlar.İstedikleri hain talimatları veremeyecekleri, kabul ettiremeyeceklerinibildikleri için kendilerine tabi olacak, mankutlaştırdıkları, beyinleriniyıkadıkları, robot haline getirdikleri bireyler yetiştirebilmek için imamhatipleri kapatıp kendi okullarına yönlendirdiler” dedi.

“15 Temmuz hain darbe girişimi Amerika’nın projesi”

Canikli, FETÖ terör örgütünün piyon olduğunu belirterek,“FETÖ bir taşerondur, bir piyondur. Onun efendileri var. Küresel ölçekteefendileri var. Onlar tarafından yönetiliyor. Yani açıkça şimdi şu anda kim koruyorsa,şu anda FETÖ ela başını tüm bu yaptıklarına rağmen kim koruyorsa açıkçaAmerika’dır. Gizlemenin saklamanın bir anlamı yok. Herkes görüyor. Ona korumaveriyor, ona barınma izni veriyor. Bütün belge ve bilgileri gönderdikAmerika’ya. Darbede darbe teşebbüsü FETÖ elebaşı talimatı ve FETÖ’cülertarafından yapılmıştır. Tartışmaya neden bırakmayacak kesinlikte, netlikte tümbilgi, belge ve dokümanları, delilleri Amerika’ya gönderdik ama Amerika FETÖelebaşı ile ilgili hiçbir adım atmadı. Neden? Kendi projesi Amerika’nın kendiprojesi” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Canikli öğrenciler ile söyleşisinebaşladı. Canikli, ayrıca öğrencilerin de sorularını yanıtladı. Programa AksarayValisi Ali Mantı, AK Parti İl Bakanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti Milletvekiliİlknur İnceöz, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, İl EmniyetMüdürü Ali Karabağ, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Önder İmamHatipliler Derneği Başkanı Kuddusi Bakar, öğrenciler ve okul idarecilerikatıldı. Program sonrası Aksaray Valiliğini ve Aksaray belediyesini  ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısıve Ekonomi İşleri Başkanı Canikli Daha sonra STK’lar ile bir araya gelerek,  gündeme dair konuları değerlendirdiler.

Haber Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı