Durakta Matematik Aksaray’da

OsmaniyeKaracaoğlan Ortaokulu Matematik öğretmeni Mukaddes KARİP 7’den 70’e herkesematematiği sevdirmek, matematik korkularını gidermek için kendi çizimlerindenoluşan bir eTwinning projesi başlattı.

Durakta Matematik Aksaray’da
13.09.2019 / 18:19 1640

Kısazamanda her il ve ilçeden gönüllü öğretmenlerin katılımıyla proje çalışmasıgeniş kitlelere ulaştı. Proje kapsamında il ve ilçelerin otobüs duraklarınakarikatür ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asılarakherkesin faydalanması ve matematik korkusunun yenilmesi amaçlanıyor.

AksarayHacı Cevriye Ünsal Ortaokulu da ‘Durakta Matematik’ projesi kapsamındaetkinliklere başladı. Bu kapsamda, proje için hazırlanan afişler AksarayBelediyesi tarafından belirlenen otobüs duraklarına asıldı.

Projeninaçılışı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat GÖRMEZ ve Aksaray Belediyesi UlaşımHizmetleri Müdürü Tayfur BAŞKAN tarafından öğrenci ve öğretmenlerin katılımıylayapıldı. Projenin yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl MilliEğitim Şube Müdürü Görmez;” Durakta Matematik projesi 81 ilde hayatageçirilmesi planlanan bir projedir. Öğrencilerimizin matematiğe olan önyargılarının kaldırılmasını amaçlayan bu proje Osmaniye’de bir matematiköğretmenimizin başlattığı bir projedir. Bu projeye destek olmak katkı sağlamak amacıylada Hacı Cevriye Ünsal Ortaokulu Matematik Öğretmeni Çiğdem Mutlu bu projeyiAksaray’da hayata geçirmek istedi ve büyük emek sarf etti. Şuanda AksarayMerkezde toplam 10 tane durakta bu proje faaliyete girdi. Durakta Matematikprojesinin inşallah öğrencilerimize ve 7’den 70’e bütün halkımıza faydalıolmasını temenni ediyorum. Başta Çiğdem Mutlu öğretmen olmak üzere projeninhazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ”dedi.

 Projeye destek veren, Aksaray BelediyesiUlaşım Hizmetleri Müdürü Tayfur BAŞKAN yapmış olduğu açıklamada; ”Milli eğitimBakanlığı’nın hazırlamış olduğu bu proje kapsamında Aksaray Belediyesi ve İlMilli Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışması neticesinde şehrimizin belirlinoktalarında 10 tane durakta “Durakta Matematik” projesini başlattık. Eğer ki eğitimekatkı sağlayabilirsek ne mutlu bizlere. İnşallah matematiğe karşı olan önyargıortadan kalkar ve asıl amacımız olan 7’den 70’e herkese matematiği sevdirmekhayalini gerçekleştirebiliriz.” dedi.

HacıCevriye Ünsal Ortaokulu Matematik Öğretmeni ve aynı zamanda ‘Durakta Matematik’projesinin Aksaray Sorumlusu Çiğdem MUTLU öğrencilerle birlikte böyle bir projeyaparak başta öğrenciler olmak üzere herkesin Matematiğe karşı olan olumsuzdüşüncelerden kurtulmasını hedeflediklerini belirtti.

Projeaçılışı afişlerin asılması, öğrencilerle fotoğraf çekilmesi ve ardındanöğrencilerin proje hakkındaki görüşlerinin alınmasıyla sona erdi.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.