Çocukluk Bizde Kalsın

Aksaray Valiliği ve Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü ile çeşitli kurum ve kuruluşların iş birlikteliğinde Çocukluk BizdeKalsın sloganıyla çocuk işçiliği ile mücadele kapsamında çalışmalar devamediyor.

Çocukluk Bizde Kalsın
10.09.2019 / 17:47 400

Aksaray ilimizde tarımsal faaliyetlerde çalışan geçicimevsimlik işçilerin çocuklarının daha etkin ve verimli bir zaman geçirmesi veçocuk işçiliği ile etkin mücadele kapsamında çocuklar ören yerlerini gezerekdoyasıya eğlendiler.

Aksaray Valiliği, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Selime ve Ihlara Belediyelerinindestekleriyle çocuklar Selime Beldesi, Selime Sultan Türbesi, Selime Katedrali,Ihlara Vadisi, Belisırma, Camii Kilise, Güzelyurt başta olmak üzere örenyerlerine gezi gerçekleştirdiler.

ÇOCUKLAR BU YAZ DOYASIYA EĞLENDİLER

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü çocuk işçiliğiile mücadele birimi ve iş ve meslek danışmanları tarafından bir dizi bilgilerverilen çocuklar ziyaretten dolayı mutluluklarını belirterek her yılailelerinin Aksaray'a geldiğini ilk kez Aksaray'ı bu kadar geniş bir şekildegezdiklerini bu ziyaretten dolayı Aksaray Valiliği ile ilgili kurumlarateşekkür ettiler.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü; “önümüzdekiyıl daha farklı etkinliklerle Çocukluk Bizde Kalsın sloganıyla çocuklarımızınyaz dönemi boyunca verimli bir yaz ayı geçirmeleri için Valiliğimiz öncülüğündekurum ve kuruluşlarımızın iş birlikteliğin da kültürel ve sosyal projeleredevam edilecektir.” dedi.

Çocuklarımızın ve genç işçilerin sağlık ve güvenliklerini,fiziksel, zihinsel, ahlaki ve sosyal gelişimlerini veya öğrenimlerini tehlikeyeatmadan ekonomik istismarlarına önlemek maksadıyla kurum ve kuruluşlarımızın işbirlikteliğinde çalışmalar gerçekleşiyor.

GÖNÜL ELÇİLERİ SAHAYA ÇIKIYOR

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü kounyla ilgiliyaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafındanikinci 100 günlük icraat programı kapsamında 81 ilde çocuk işçiliği ilemücadele birimlerinin oluşturulması ve Gönül Elçilerinin de mücadele sürecinedesteğinin sağlanması eylemi yer almaktadır. Bu doğrultuda   GönülElçilerimiz ile birlikte daha fazla sahada yer alınacaktır. Aile, Çalışma veSosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sanayide, ağır ve tehlikeli işlerde,sokakta ve mevsimlik gezici tarım da olmak üzere başta en kötü biçimlerdekiçocuk işçiliğinin önlenmesi temel hedefi ile ilgili tarafların katkılarıylaçocuk işçiliği ile mücadele ulusal programı başarıyla yürütülmektedir. AksarayÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzde çocuk işçiliği mücadele birininkurulması doğrultusunda bir farkındalık projesi olarak çocukluk bizde kalsınprojesi yürütülmektedir.

Bu yıl içerisinde farklı dönemlerde okçuluk, basketbol,başta olmak üzere sportif faaliyetler yine çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmakmaksadıyla mevsimlik tarım işçilerinin faaliyet yürüttüğü alanlarda gezicikütüphane marifetiyle okuma programları ve sinema günleri düzenlenmiştir. Örenyerleriziyaretleri ile de çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı