İşbaşı Eğitim Programı İle Yüzlerce İstihdam

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğütarafından “BURASI AKSARAY BURADA İŞ VAR” sloganıyla istihdamın artırılmasıkapsamında Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet yürüten firmalarlaişbaşı eğitim programı protokolü imzalanmaya devam ediyor. 

İşbaşı Eğitim Programı İle Yüzlerce İstihdam
22.08.2019 / 18:24 681

Bilhassaişgücü piyasasında işverenlerin nitelikli eleman ihtiyacı işbaşı eğitim programları marifeti ile karşılanıyor. Özellikle son1 hafta içerisinde 150 kişilik istihdam gerçekleşti. Kursiyerlerimiz birtaraftan mesleki deneyim ve tecrübe kazanırken, bir taraftan da günlük 77,71 TL,Öğrenciler için 58,27 TL, İşsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL ödemeyapılıyor.

İşbaşı Eğitim Programı İle 8Ayda 800 İstihdam

Gençlerinişbaşı eğitim programı kapsamında teşvik bilgilerine pratik ekleyerek İŞKURsayesinde özel sektör marifetiyle edindikleri deneyimlerine özgeçmişlerinde yerverilecektir. Bununla birlikte işbaşı eğitim programı kapsamında kursiyerolarak başlayan vatandaşlarımızın genel sağlık sigortası ile iş kazası vemeslek hastalığı sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor.

İşbaşıEğitim Programları imalat sektörleri için en fazla 6 ay diğer sektörlerde iseen fazla 3 ay maaş ve sigorta desteği olarak uygulanmaktadır. Daha detaylıbilgi için www.iskur.gov.tr adresi ve bizzat İŞKUR'a müracaat ederek bilgiedinebilirler.

ÇALIŞAN ANNELERE 400 TL ÇOCUKBAKIM DESTEĞİ

Ayrıcakurslar kapsamında 2 ile 5 yaşında çocuğu olan çalışan annelere 400 lira ÇocukBakım Desteği, İşte Anne Programı kapsamında ise 0 ile 15 yaş arası çocuğu olanannelere ise günlük 80 TL ödenmektedir.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı