Ahika Firmaları Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetgösteren kalkınma ajanslarının, tüm bölgeler için önem arz eden bir alandayıllık belirlenen temalara odaklanarak, ülke genelinde yaygın etki oluşturacakfaaliyetler yürütmesi hedefleniyor.

Ahika Firmaları Ziyaret Etti
14.08.2019 / 07:18 1270

 Bu çerçevedeAjanslar bölgelerin iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması ve üretimaltyapılarının ulusal kalkınmaya hizmet edecek şekilde geliştirilmesi için 2019yılında "Geleceğim Mesleğim teması özelinde çalışmalar yürütülmektedir.

Geleceğim Mesleğim Teması kapsamında Ahiler KalkınmaAjansı Genel Sekreteri Bekir VAROL ve AHİKA Aksaray Yatırım Destek Ofisiuzmanlarından oluşan heyet 07 Ağustos 2019 tarihinde Aksaray’da faaliyetlerinisürdüren; Mercedes Benz A.Ş.,  PolytecPlastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Orsan Araç Sistemleri A.Ş.firmalarını ziyaret ederek Aksaray ilimizde kalifiye eleman ihtiyacınıngiderilmesi için görüş alışverişinde bulundu.

Heyet ayrıca, Aksaray TOBB Mesleki ve Teknik AnadoluLisesi’ni ziyaret edilerek Ajans destekleri ile yapılan Robot Eğitimi İleGeleceğe Işık Tutuyoruz projesi hakkında bilgi alışverişinde bulundu. AhilerKalkınma Ajansı 2017 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamındadestek almaya hak kazanan Aksaray TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi"Robot Eğitimi İle Geleceğe Işık Tutuyoruz." Projesi ile teknolojik,bilgi ve bilişim çağını yakalamış bireylerin yetişmesini sağlamak, bölgedekikırsal kesimde yaşan gençlerin ve genç öğrencilerin STEM yaklaşımınıdestekleyici robot eğitimini alarak, teorik bilgilerini uygulamayadönüştürmelerini sağlayıp topluma entegrasyonlarını sağlamak ve proje ilefarkındalık yaratarak çağın getirisi olan teknolojik eğitim yöntemininsürdürülebilirliğini sağlamak için kurulumu planlanan robot eğitim laboratuvarıprojesi gerçekleştirildi

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.