Osb Toplantısı Yapıldı

AksarayValisi Ali Mantı: “ Aksaray’da yatırım ve istihdamın arttırılması için hepberaber gayret ediyoruz” dedi

Osb Toplantısı Yapıldı
09.08.2019 / 19:31 559

AksarayOrganize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Toplantısı Vali AliMantı başkanlığında OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyelerininkatılımıyla OSB Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

AksarayOSB Müdürü Ayhan Ermiş’in OSB genel yatırım durumu hakkında sunumu ile başlayantoplantıda denetim kurulu raporları değerlendirildi.

Toplantıgündeminde yer alan imar tadilatı revizyonu, 3. Genişleme Alanı altyapı ihalesihakkediş kabul komisyonu kurulması, tahsislerde parsel yer seçimi ve belirlemekomisyonu kurulması konularının görüşüldüğü toplantıda 3. Genişleme alanı vemevcut alanların durumu sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.

-İhale ile satışıgerçekleştirilen 16 parselin tahsisi yapıldı yaklaşık 700 kişinin dahaistihdamı sağlanacak

MüteşebbisHeyet Toplantısının ardından OSB Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Güncelverilere göre 1298 Hektar alana sahip Aksaray OSB’de 221 fabrikanın üretimegeçtiği, 63 fabrikanın yatırımlarını tamamlayarak üretime geçme aşamasındaolduğu yine 28 fabrikanın ise inşaat çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

AksarayOSB’de toplam istihdam sayısının 12.500’e ulaştığı belirtilirken 3. Genişlemealanında ihale usulü ile satışı yapılan 16 parselin tahsisi de yönetim kurulukararı ile gerçekleştirildi.

Yapılantahsisle Aksaray OSB’de ilave 700 kişinin daha istihdamının öngörüldüğübelirtildi.

AksarayValisi Ali Mantı Aksaray OSB’nin büyümeye devam ettiğini daha çok yatırım veistihdam sağlamak için OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Yönetim Kurulu olarakhep beraber gayret gösterdiklerini belirtti.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı