Bayram Paylaşmak Demektir

Barış, dayanışma, kardeşlik ve sevgi medeniyeti olanİslam’ın evrensel mesajına insanlığın bugün dünden daha çok muhtaç olduğunubelirten AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Bayramın kin, nefret vekan deryasına dönüşen dünyamıza sevgi, insanlık ve barış mesajı olmasınıtemenni ediyorum” dedi.

Bayram Paylaşmak Demektir
09.08.2019 / 19:11 368

Bayramları, gönül alma, kucaklaşma, kaynaşma ve biryakınlaşma vesilesi olarak yorumlayan Başkan Altınsoy, “Bayram demek yardımlaşmak,paylaşmak demektir. Türkiye’ye ekonomik anlamda yoğun saldırıların yapıldığı bugünler de Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedefbirlikteliği sağlaması öncelikli temennimdir. Türkiye’nin geleceğine şerhdüşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklaratıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır. Milletimizi içten içe eritme, gündengüne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşıkoymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayramcoşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir. Acılarımızdan memnun olanlara,kayıplarımızdan sevinç duyanlara, bölünmemizi umutla bekleyenlere aradıklarıortamı ve özledikleri karanlık günleri göstermemek için bayram günlerindekimüşterek hissiyatımızla karşı durmalı; milli, ahlaki, vicdani ve kalbideğerlerle aşılmaz burç olmalıyız. Kurban Bayramı’nda unutulan, yalnızlığa terkedilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır. Sıla-irahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklaryerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır. Bayram vesilesiyleyarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı sevindirmeyi de ihmal etmemeliyiz.Özellikle kimsesiz, yetim ve sokakta kalmış çocukların yüzünü güldürerekgönüllerini almalı, yakınlarını teröre kurban veren ailelerimizin yaşadığıburukluğu bayrağımızı daha yükseklere taşıyarak, teselli etmeliyiz. Aziz milletimin,yurt dışında yaşayan vatandaşlarımın ve Türk-İslam dünyasının mübarek KurbanBayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum. Bayram süresince tatil, akraba ve aileziyareti maksadıyla yollara düşen vatandaşlarımızın trafik kurallarınauymalarını yeni acı ve kayıpların yaşanmaması için önemli görüyorum. İşçisi,memuru, emeklisi, çiftçisi, esnafı ve işvereni ile her kesimin huzur içerisindebir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını buvatan, bu millet var oldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimize bir kez dahaAllah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Ayrıca 10 Ağustos2019 Arefe günü saat 14.00’de AK Parti Aksaray İl Binamızda düzenleyeceğimizbayramlaşma programımıza tüm halkımızı davet ediyorum.”

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı