631 Polis Mezun Oldu

Aksaray'da Şehit Önder Güzel Polis Meslek EğitimMerkezinden mezun olan 631 polis adayı için yemin töreni düzenlendi. 

631 Polis Mezun Oldu
08.08.2019 / 10:27 1443

Törene Aksaray Valisi Ali Mantı, Milliyetçi HareketPartisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Adli Yargı Adalet Komisyonu BaşkanıSeyfullah Sarıgül,  Polis Akademisi PolisAkademisi Başkanlığı Güvenlik Birimi Enstitü Müdürü Bayram Ali Soner, AksarayÜniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağdavetliler ve mezun polis adaylarının aileleri katıldı.

Saygı duruşu ardından İstiklal Marşının söylendiğitörende konuşan Aksaray Valisi Ali Mantı, "Kamu düzeninin, kamugüvenliğimizin, ülkemizin, dinimizin, devletimizin, vatanımızın ve milletimizinbekası için yeni gençlerimizi toplumumuza hizmet etmek üzere bugün burada mezunediyoruz. İnanıyorum ki, yeni mezun olan çocuklarımız hiçbir fikrin, kişinin,grubun fikrinin ya da duygu ve düşüncelerinin esiri olmadan hak, hukuk veadalet çerçevesinde içinde yetiştiği milletine hizmet edecektir. Devletimiz vemilletimiz için bundan öncede fedakârca çalışan tüm mensuplarımıza çok teşekkürediyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliği için canını feda eden tümşehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı, huzurlu nicesağlıklı yıllar diliyorum.” dedi.

“Zor bir coğrafyada yaşıyoruz” diyen Vali Ali Mantıkonuşmasında: “Ülkemiz zor ve pahalı bir coğrafyada bulunmakta. TürkiyeCumhuriyetinde yaşamak ve bu milletin mensubu olmak zor bir iş. Dünyanınortasında, her türlü hain hane girişim ve düşüncelere hedef olabilecek birülkede yaşıyoruz. Onun için kafamızı, yüreğimizi ve bileğimizi sağlam tutmakzorundayız. Milletimizin değerlerini küçümsememeliyiz “diye konuştu.

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ise yaptığıkonuşmada, polis adaylarına yeni görevlerinde başarılar diledi.

Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi MüdürüNiyazi Turgay ise istikrar, huzur ve güven ortamının sağlanmasında 174 yıldırhizmet eden, hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde üstün bir vazifeanlayışı içerisinde milletin can ve mal güvenliği sağlanması için fedakârcagörev yapacak polisler yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Turgay; “298kadın, 333 erkek olmak üzere toplam 631 öğrencimizle birlikte 1995 yılındanbugüne kadar toplam 12 bin 185 öğrencimizi mezun etmiş köklü bir eğitimkurumudur. Öğrencilerimize bir yandan mesleki eğitim verirken, diğer yandanmeslek ahlak ve bilincini vermeye çalıştık. Sadece iyi bir polis değil, aynızamanda vatansever ve dürüst yetişmelerini arzu ettik" dedi.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Uğur Alıç, yaşkütüğüne dönem plaketini çaktı. Daha sonra dereceye giren ilk 10 öğrenciyebaşarı belgesi, plaket ve hediye verildi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.