Teknopark İstişare Edildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Teknopark için Bakanlık düzeyinde gerekli görüşmelerin yapıldığını, kaynakları da verimli şekilde kullanarak, işlevsel bir yapıyı şehre kazandırmak istediklerini söyledi. 

Teknopark İstişare Edildi
08.08.2019 / 17:21 1299

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firma yöneticileri, bazı dernek ve kamu kurumlarının temsilcileriyle Teknopark hususunda düzenlenen istişare toplantısında bir araya gelen ASÜ Rektörü, el birliği içinde bu çalışmanınbaşarıya ulaşabileceğini belirtti. İş dünyası ile devamlılığı olan görüşmelerve toplantılar yaptıklarını, bu görüşmelerde heyetlerin karşılıklıbeklentilerinin konuşulduğunu ve birlikte karar almaya çalışıldığını anımsatanProf. Şahin, “Birbirimizi daha fazla anlamaya ihtiyacımız var. Bilindiği üzereASÜ, ihtisas üniversitesi olarak seçildi. Biz, spor ve sağlık alanınınkesiştiği noktada bir üretim hattının oluşmasını arzu ediyoruz. Teknoparkkonusunda Ar-Ge Genel Müdürümüzle görüştük. Önerimize sıcak bakıyorlar. Birsüre sonra buraya gelip, çeşitli incelemeler yapacaklar” dedi. Bina ve binanınbulunduğu alanın “Teknoloji Geliştirme Bölgesi” olarak ilan edilmesi nedeniyle,müstakil bir binanın önemli olduğunu belirten Rektör Şahin, “Ancak bizim arzumuzsadece bir bina kurmak değil; aynı zamanda işlevsel bir mekânın oluşmasınısağlamak. Çok güzel binaların olması, tek başına yeterli değil. İlk etapta,-kaynakları da verimli kullanmak adına- mütevazı bir yapıyla çalışmalarbaşlayabilir. Zaman içerisinde, sisteme dâhil olan şirket sayısı arttıkçayapılması gerekenler yeniden tartışılabilir” dedi. Toplantıda, katılımcıişadamları ve kurum temsilcileri önerilerini sıraladı ve yapılabileceklerianlattı. Toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr.Engin Deligöz de iştirak etti.

Bilimselve endüstriyel araştırma ve geliştirme çalışmalarının yapıldığı ticarimerkezler olan Teknoparklar, akademi ile iş dünyasını bir araya getiriyor. 

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.