Hayırsever İşadamından Örnek Davranış

Hayırsever İş Adamı Ahmet Yaşar Eşmekaya tarafındanEşmekaya Beldesine yaptırılacak 8 derslikli Anadolu Lisesinin temeli düzenlenentörenle atıldı.

Hayırsever İşadamından Örnek Davranış
08.08.2019 / 17:19 538

Temel atma törenine Aksaray Valisi Ali Mantı, MHP AksarayMilletvekili Ramazan Kaşlı, Eskil Kaymakamı Emine Karataş, Eskil İlçe BelediyeBaşkanı Necati Belgemen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, MilliEğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, TicaretBorsası Başkanı Hamit Özkök, Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakki Güneş,Hayırsever Ahmet Yaşar Eşmekaya ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Aksaray Valisi Ali Mantı temel atma töreninde yaptığıkonuşmasında; “İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir. En güzel enhayırlı temel atma töreninde bir aradayız.” dedi.

Vali Ali Mantı konuşmasında; “Burada yetişecekevlatlarımız ülkemize, milletimize hayırlı güzel ve doğru işler yapacak.İnsanların ameli üç şekilde kapanmaz, ilim bırakan eser ve evlat bırakaninsanların amel kapısı kapanmaz. Yaşar bey inşallah yaptığı bu güzel ve hayırlıhizmetten dolayı kendisi ve ecdadının dua kapısı hayır kapısı kapanmayacak.Hepimiz faniyiz;  makam, mevki, para şan şöhrethepsi geçici önemli olan kalıcı eser bırakabilmektir. Bu da yürek ister, gönülister. Zenginlik gönüldedir, mal çokluğunda değil gönül tokluğundadır. Yaşarbey kendi memleketine gelerek bu okulu yaptıracak. Bu okulumuz Eşmekaya’mızaAksaray ve Türkiye’mize iyi ve kaliteli insanlar yetiştirecek. Yaşar Beyitebrik ediyorum.”dedi.

Eşmekaya’da birleştirilmiş  sınıflarda  okuduğunu anlatan Hayırsever İşadamı AhmetYaşar Eşmeya’da yaptığı konuşmasında o günlerden bu günlere çok büyükgelişmeler yaşandığını belirterek; “Eşmekaya’dan her meslek grubundaninsanların yetiştiğini görüyoruz.  Bendekendi memleketime  bir katkıda bulunmakiçin bu okulu yaptırma kararı aldım’dedi. Eşmekaya  bundan sonra da eğitim yatırımlarının devamedeceklerini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal; ise Eşmekaya’datoplamda 620 öğrencinin bulunduğunu 8 derslikli olarak yapılacak AnadoluLisesinin yatırım tutarının Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü 2019 inşaat birimfiyatlarına göre 3 milyon tutarında bir maliyeti olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek Anadolu Lisesiinşaatına ilk harç Vali Ali Mantı, Milletvekili Ramazan Kaşlı, Hayırsever AhmetYaşar Eşmekaya tarafından atıldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı