HAVZA BAZLI SU SORUNU MASAYA YATIRILDI

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök,  Konya Ticaret Borsası Toplantı salonundayapılan bölge istişare toplantısına katıldı. Bölgesel sorunlar başta olmaküzere TURİP, Elüs ve Aracılık şirketi kurulması konusunda ortak karar birliğinevarıldı.

HAVZA BAZLI SU SORUNU MASAYA YATIRILDI
07.08.2019 / 18:05 530

Yapılan toplantıya Konya Ticaret Borsası Başkanı HüseyinÇevik,  Karapınar Ticaret Borsası BaşkanıAhmet Ulusoy, Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, Ereğli Ticaret BorsasıBaşkanı Zekeriya Ünlü, Ilgın Ticaret Borsası Başkanını Lütfi Koç, AkşehirTicaret Borsası Başkanı Mutafa Doğru, Cihanbeyli Ticaret Borsası Başkanı HacıKabakçı ve Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök Katıldı.

Toplantıda birçok konu karara bağlanırken bölgenin enönemli sorunu olan ve Aksaray Ticaret Borsası tarından hazırlanan dışhavzalardan bölgeye su getirme projesi masaya yatırıldı.

DSİ 4. (Konya) Bölge Müdürü Birol Çınar’ ı ziyaret edenheyet Aksaray Ticaret Borsası Tarafından Hazırlanan ve Tarım ve Orman BakanıBekir Pakdemirli’ye aktarılan dış havzalardan su getirme projesi hakkındaistişarelerde bulundu. Bakan Pakdemirli tarafından derhal çalışmalara başlansındenilen proje üzerinde fikir alışverişi bulunulurken bölge başkanları ve DSİ 4.(Konya) Bölge Müdürü Birol Çınar’ında onayı alındı.  Önümüzdeki günlerde Ankara DSİ GenelMüdürlüğünde yapılacak çalışmalar hakkında istişareler yapıldı. Yapılacakçalışmalar sonucunda varılacak olan dış havzalardan su getirme projesininşimdiden hayırlı olması dilendi. Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖzkökProjenin öncelikle Aksaray’ımıza, Bölgemize ve Ülkemize Hayırlı, Uğurluolmasını diledi. Başkan Özkök yaptığı açıklamada” inşallah Aksaray Tarım veHayvancılığının Sürdürülebilmesi ve üreticilerimizin hak etikleri desteklerialması ile birlikte ekonomiye çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Buvesile ile toplantıya iştirak eden borsa başkanlarımızı kutluyor ve ilerideyapacağımız birçok projede birlik ve beraberlik içerisinde yer almaktanmutluluk duyacağımı belirtmek istiyor, saygılar sunuyorum dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı