Nevşehir’de Bir Araya Geldiler

Sanayi veTeknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda veAhiler Kalkınma Ajansı(AHİKA) ev sahipliğinde 5-6 Ağustos 2019 tarihlerindegerçekleştirilen Kalkınma Ajansları Eğitim ve Çalıştay Programı Türkiye’deki 26Kalkınma Ajansını Nevşehir’de buluşturdu.

Nevşehir’de Bir Araya Geldiler
06.08.2019 / 10:24 1131

AhilerKalkınma Ajansı’nın Nevşehir’de bulunan merkez binası konferans salonundagerçekleştirilen programını ilk günü açılış konuşmaları ile başladı. Açılışkonuşmalarında ilk sözü alan Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varolülke çapında faaliyet gösteren 26 kalkınma ajansından yatırım destek ofisleriile planlama, programlama ve koordinasyon birimlerinden temsilcileri bakanlığabağlı ilgili kurumlardan temsilcileri bölgelerinde ağırlamaktan mutluolduklarını ifade ederek, iki günlük programın başarılı geçmesi temennisindebulundu.

Ardındankürsüye gelen Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı Ahmet Şimşek iseprogramın amacı, önemi ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarıhakkında bilgi verdi.

Açılışkonuşmalarının ardından program, katılımcıların iki gruba ayrılması ile ikiayrı salonda devam etti. 1. Grup olan yatırım destek ofisleri  “ATLAS Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi”, planlama,programlama ve koordinasyon birimlerinden oluşan 2. Grup ise, “KalkınmaAjansları Kitaplığı Projesi Çalıştayı” ile programa devam etti.

İlk günprogramı;  E-TUYS Eğitimi ve Ahiler KalkınmaAjansı tarafından belirlenen ve Nevşehir’de faaliyet gösteren sektörlerindeöncü firmalarının ziyaret edilmesi ile sona erdi.

HaritaOkumacılığı ve Korunan Alanlar Rejimi eğitimi ile başlayan programın ikincigününe Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri de katıldı. İlk olarakAhiler Kalkınma Ajansı personeli ile biraya gelerek değerlendirmelerde bulunanYeniçeri ardından Kalkınma Ajansları Eğitim ve Çalıştay Programına katıldı. Yeniçeri,burada yaptığı konuşmada; tüm Türkiye’deki ajansların böyle programlarda biraraya gelmelerini önemsediklerini belirterek, 2020’de daha aktif, daha dinamik,kurmay ajans vizyonu ve duruşuna layık olmayı hedeflediklerini ifade etti.Yeniçeri; “Hep birlikte çalışarak, bölge düzeyinde ve her düzeyde üreterek bizesağlanan kaynakların hakkını verelim” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.