HİZMET SUNUMUNU %30 ARTTIRDI

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk 6 aylık verilerinikapsayan istatistikler açıklandı. Yeni hizmet binasında faaliyetine devam edenAksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi sunduğu memnuniyet odaklı hizmet anlayışıverilere de yansıdı.

HİZMET SUNUMUNU %30 ARTTIRDI
05.08.2019 / 17:56 603

Yeni binasında hizmet vermeye başladığından bu güneyüzbinlerce hastayı ağırlayan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 2019yılı ilk 6 aylık verilerinde hizmet anlamında ciddi artış gözlendi. Bunun enbüyük örneği ise yatan hasta sayısındaki artış ve il dışına yapılan sevklerdegözlenen düşüş.

Her geçen gün kalite ve kapasitesini arttırarak hizmetveren Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi verilerine göre Cerrahi ve DahiliKliniklerde genişletilen Tıbbi Cihazlar sayesinde il dışına bu branşlardan yapılansevklerin önüne geçerek, sevklerin azalması sağlanırken, yatan hasta servislerindesunulan memnuniyet odaklı hizmet anlayışı sayesinde yatan hasta sayısının geçenyıla oranla artması gözlerden kaçmadı. 2019 yılı ilk altı ayında yatan hasta sayısı geçen yıla oranla%14 arttı. Geçen yıl bu rakam 20.680 iken bu yıl 23.764 e yükseldi. Yatakdoluluk oranı geçen yıl %59 iken, bu yıl %72’yi buldu. Tedavi süresincegeçirilen yatılan gün sayısı geçen yıl 53.783 iken, bu yıl 69.840’a çıkarak  %30 oranında arttı. Bir hastanın ortalamayatış günü 2018 yılı ilk altı ayında 2,9 gün iken bu yıl 3,17 güne yükselerek hastamemnuniyetinde gözle görülür bir artış izlendi. A Grubu ameliyat sayısı geçenyıl ilk altı ayda 442 iken bu yıl 520’ye çıktı. Tescilli yatak sayısı 503’ten540’a çıktı. Nitelikli yatak sayısında 115 iken 376’ya yükseldi. 2018’in ilkaltı ayında 5411 olan sevk sayısı, 2019’un ilk altı ayında 2152’ye kadargerilemiş ve %60’a yakın düşüş sağlandı.

Çevre illerin de tercihi haline gelen, tepeden tırnağayenilenen tıbbi cihazlarla donatılan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmetkalitesinin arttırıldığı Yoğun Bakım Ünitesindeki yatak sayısı 91’e yükselmişve Cerrahi alanında 2019 yılına kadar ilimizde gerçekleştirilmeyen ameliyatlar yapılarak ilkler başarıldı.

İstatistiklereyönelik açıklamalarda bulunan Aksaray İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr.Üyesi CengizhanKılıçaslan “Engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun şekilde dizaynedilen, otel konforunu aratmayan, yatan hasta odalarında sunulan hizmetlerde,vatandaşımız tarafından memnuniyetle karşılanmış ve hastanemizde ağırladığımızhastalarımızın sayısı gün geçtikçe artarak, ilk altı ayda 24 bine yaklaşmıştır.İl dışına bu branşlardan yapılan sevklerimizde yaşanan azalma ile görülmektedirki Aksaray Eğitim Araştırma Hastanemiz tercih edilebilir bir hale gelmiştir.“açıklamasında bulundu.

Mevcut branşlardakidoktor eksikliklerinin de önüne geçerek, tüm hastalarımıza hizmet vermek üzere SağlıkBakanlığı ile sürekli irtibat halinde olduklarını, eksik ve aksayan yönlerimizintespiti içinde vatandaşlarımızdan gelen istek ve şikayetlerinin değerlendirildiğiniaktaran İl Sağlık Müdürümüz Dr.Öğr.Üyesi Cengizhan Kılıçaslan  “Sunduğumuz sağlık hizmetlerindeki kaliteningün geçtikçe arttırılması ve halkımıza kaliteli, nitelikli sağlık hizmetlerininsunulması için tüm sağlık personelimizin vatandaşlarımızla el ele özverili birşekilde çalışmaları sürdürdüğünü ve vatandaşlarımızın her mecrada dilegetirdikleri şikayetleri de tespit ederek, çözülmesi konusunda yetkilibirimlerimizin çalıştığını, sorunların yerinde değerlendirilerek  bu sayede hastalarımızdan gelen şikayetlerin asgariseviyelere indirilmesi hedeflenmektedir.” diye ekledi.

2021yılında tamamlanması planlan ek binanın ihalesi içinde çevre düzenlemesi vepeyzajında yer aldığını belirten İl Sağlık Müdürümüz, ek binanın tamamlanmasıile toplam yatak kapasitesinin 859’a, inşaat alanının ise 136 bin m2’ye çıkacağını,çevre düzenlenmesinin de tamamlanması ile tam bir sağlık kompleksinedönüşeceğini ifade etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı