GÖKHAN YAZGI AKSARAY’A GELDİ

Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’ındabulunduğu müze ve ören yerlerinde yapılan incelemelerde özellikle Ihlaravadisinde uygulanması düşünülen projeler, Aksaray içerisindeki kültürvarlıkları, kazı alanları ve turizm konuları ele alındı.

GÖKHAN YAZGI AKSARAY’A GELDİ
27.07.2019 / 10:18 2711

Çiçeği burnunda bir ay önce Kültür Varlıkları ve MüzelerGenel Müdürlüğüne atanan Gökhan Yazgı Aksaray’a geldi.

Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürü Gökhan YAZGI veGenel Müdür Yardımcısı Birol İNCECİKÖZ Aksaray’da müze ve ören yerleriniziyaret ettiler.

Güzelyurt, selime, ıhlara belediye başkanları, güzelyurtkaymakamı, il özel idare genel sekreteri, aşıklıhöyük, acemhöyük kazıbaşkanlarıyla da görüşmeler yaptı

 Aksaray İl Kültürve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’ında bulunduğu müze ve ören yerlerinde yapılanincelemelerde özellikle Ihlara vadisinde uygulanması düşünülen projeler,Aksaray içerisindeki kültür varlıkları, kazı alanları ve turizm konuları elealındı.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü  GökhanYazgı müze gezisinde rastladığı Aksaray'ın Yeşilova beldesinde bulunan Acemhöyük'te bu yılki kazıçalışmalarını yeniden başlatan  Kazıbaşkanı Prof. Dr. Aliye Öztan, ile de görüşerek Acemhöyük'te yapılan kazıçalışmalarının, durumu hakkında bilgi verdi

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne atananGökhan Yazgı’nın atama kararı bundan 1 ay öncesinde Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararları ile 28 haziranda  Resmi Gazete’de yayınlanmıştı

Atama kararları’na göre, Kültür ve Turizm Bakanlığında boş bulunan, Kültür Varlıkları ve MüzelerGenel Müdürlüğüne Gökhan Yazgı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel MüdürYardımcılığına İsmail Karaman, Araştırma ve Eğitim Genel Müdür YardımcılığınaYahya Coşkun, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcılığına Fatoş Altunç, DestekHizmetleri Dairesi Başkanlığına Nihat Umut Döktür'ün ataması yapılmıştı

Güçlü bir kadro ile iş başına gelen Gökhan Yazgı’nınbaşarılı  ve mücadeleci bir geçmişi vareski Anavatan Partisi gençlik kollarından yetişme ve  siyasetin içinden geliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Tarım, Kültür ve DiğerKamu Sektörleri alanlarında Uzman Müşavir olarak görev yaptı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdür Yardımcılığıgörevinde de bulunan Gökhan Yazgı, eski Bakan Mehdi Eker’in danışmanıydı.

2016’da Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetleri DaireBaşkanlığı’na atandı.

28 Haziran 2019’da Kültür Varlıkları ve Müzeler GenelMüdürlüğü’ne atandı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.