DEMOKRASİ BASINLA GÜÇLÜDÜR

Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Karatay “24Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

DEMOKRASİ BASINLA GÜÇLÜDÜR
23.07.2019 / 17:32 2204

Tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan BaşkanKaratay, mesajında;

 “Tarafsız ve özgürbir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.  24 Temmuz1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve BasınBayramı" olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır. Halkımıza doğru haberalma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olanbasın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratikhayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yaymaözgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesinisağlayan kurumların başında gelmektedir.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerinesaygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveniartırmasının yanında, kamuoyunun yanlış  bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde,tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplumdüzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Bu vesileyle, bıkmadan,usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tümbasın mensubu arkadaşlarımın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar,sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. ”dedi.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı