UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

Memur-Sen Aksaray İl Başkanı Murat Günaydın, 15 Temmuz'un3. yıl dönümü nedeniyle, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde yapmak istediğidarbe girişimine ilişkin yaptığı basın açıklamasında; 

UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ
15.07.2019 / 18:30 587

“15 Temmuz 2016 tarihinde, ülke olarak uluslararasıkaranlık bir işgal ve darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık' diyen Kutluk,FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin millet iradesine zincirvurmak ve Türkiye’yi sömürüye açık hale getirmek olduğunu kaydetti.

"17/25 Aralık kumpası, Gezi kalkışması, Kobaniolayları sonuç vermeyince askeri bir darbe seçeneğine başvurulduğunu savunanGünaydın, "FETÖ, arkasında ise bir takım küresel güçlerin olduğunu artıkbugün daha kesin bir şekilde biliyoruz. Açık ve net olarak söylüyoruz: Türkiye’yekarşı girişilmiş uluslararası bir kumpas olan ve FETÖ’nün taşeronluğunuüstlendiği 15 Temmuz Darbe Girişimine, 250 şehid ve 2 binden fazla gaziyerağmen “kontrollü darbe” diyen bir zihniyetin bu ülkede varlığını sürdürüyorolması Türkiye için büyük bir talihsizliktir.

Nitekim Türkiye’yi büyük bir kaosa ve iç savaşasürüklemeyi hedefleyen bu hain planda 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak,37 helikopter, 74 tank,  246 zırhlı araç,3 askeri gemi millete karşı kullanılmıştır. Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Özel Harekât Daire Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT, TRT vericilerive birçok kurum saldırıya uğramış; Genelkurmay, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TRTve onlarca kurum işgal edilmiştir" dedi.

'Darbe girişimine direnen 250 kahraman kardeşimiz şehit,2 bin 193 kardeşimiz de gazi oldu' diyen Günaydın, "15 Temmuz’u anlamakisteyenler; o geceyi meydanlara çıkan milyonlara, canlarını veren şehitlere,kanlarıyla meydanları kızıla boyayanlara sorsunlar. Darbe başarılı olsaydı 16Temmuz sabahı ülkenin nasıl bir felakete uyanacağını -gafiller anlamasa da- bumillet görmüş ve gereğini yapmıştır. Bu hain darbe başarılı olsaydı, Türkiyebir kaosa, bir karanlığa uyanacaktı. Ümmetle ve İslam dünyasıyla ilişkimizkesilecek, Siyo-Emperyal eksenin parçası olacaktık. Darbe başarılı olsaydı,Türkiye bir sömürü ve yağma ülkesine dönüşecektir. Muhacirlerin, mazlumların,mağdurların sığınağı olan tek yurt da ortadan kalkacaktı. O gece millet buoyunu gördü. “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diyerek kükremiş selgibi, önüne örülmüş tanklardan bentleri çiğneyip aştı. Üniforma giymişteröristlerin millete karşı kullandıkları tanklara, uçaklara, bombalara imandolu göğsünü siper etti" şeklinde konuştu.

Halkın darbe gecesi büyük bir kahramanlık örneğisergilediğini anlatan Günaydın, "O gece abdestini alıp namaz kılarakmeydanlara çıkan, tanklara, uçaklara, helikopterlere karşı çıplak elleriyledirenen milletin kahraman evlatları bu vatanı; Allah’ın yardımıyla, büyük birişgalden, karanlık bir iç savaştan ve emperyalizme uşaklıktan kurtararak bizeyeniden hediye ve emanet etmiştir. Bu hakikati çocuklarımıza, gençlerimizeanlatmak emanete sadakatin bir gereği ve şehidlerimize karşı boynumuzunborcudur. Şehidlere en büyük vefa bu olacaktır. Bu ülkenin geleceği bu bilincinyaşatılmasına bağlıdır. Hainleri de anlatacağız çocuklarımıza, kahramanlarımızıda! Her bir şehidimizi tek tek genç dimağlarımıza tanıtacağız. Tarihesığmayacak yiğitlikler, kabirlere sığmayacak yürekler, kitaplara ve filmleresığmayacak kahramanlıklar gösterildi o gece meydanlarda. O gece 250 şehidinakıtılan muazzez kanları; bu ülkenin kalbini besleyen bir bereket, hainler içinfelaket oldu." diye konuştu.

Memur-Sen olarak 1 milyon üyeyle birlikte sokaklaraçıktıklarını anlatan Günaydın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "O muazzamdireniş destanının önemli bir parçası olduk. O gece bu teşkilat “hesabî” değil“hasbî” bir teşkilat olduğunu bir kez daha gösterdi. O gece tek bir bedenedönüşüp; pazarlıksız bir fedakarlığın, “amasız”, “fakatsız” bir bilincinmücessem hali olarak, “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm / Destanlar yayılırmezarımızdan” diyerek direnişe, şehadete, özgürlüğe koştuk. Bütünsendikalarımızla, komisyonlarımızla meydanlardaydık. Cuma Dağ’larımızla, AliAlıtkan’larımızla, Yusuf Elitaş’larımızla, İlhan Varank’larımızlameydanlardaydık. Şehidler kervanına ve gaziler meclisine dostlarımızı kattık.Milyonlarca vatan evladıyla birlikte yorulmaz, susamaz, acıkmaz, korku bilmezbir bedenin parçası olduk. O gece İslam coğrafyasının her köşesinde ümmetbizimle birlikte tek yürek olarak meydanlara yürüdü, tek yürek oldu. 15Temmuz’un 3. seneyi devriyesi vesilesiyle şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmetdiliyoruz. Gazilerimize şükran ve minnetlerimizi ifade ediyoruz." Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı