15 TEMMUZDA ANLAMLI BULUŞMA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamındaAksaray Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı ev sahipliğinde Şehit Aileleri ile GaziAilelerinin onuruna Polisevinde yemek programı düzenlendi.

15 TEMMUZDA ANLAMLI BULUŞMA
15.07.2019 / 16:33 794

Aziz Şehitlerimiz ile kahraman Gazilerimize ve aileleriiçin düzenlenen programa Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye BaşkanıEvren Dinçer eşi Merve Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever AdliYargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Rektör Prof Dr. Yusuf Şahin,Aksaray Barosu Başkanı Ramazan Erhan Toprak, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma KomutanıAlbay Fuat Anık, Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi TurgayDefterdar Uğur Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, dairemüdürleri, Şehit ve Gazi dernekleri temsilcileri şehitlerimizin aileleri,gaziler ve aileleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşmayapan Vali Ali Mantı, 15 Temmuz kalkışmasının toplumu bölmeye, kardeşi kardeşedüşürmek isteyen sinsice hazırlık yapılan ahlaksızca bir darbe olduğunusöyledi.

Vali Ali Mantı konuşmasında; “Cumhurbaşkanımızınönderliğinde ve çağrısıyla darbe engellendi. Ancak bu darbe topluma çok büyükzarar vererek yılları heba etmiştir. Bize düşen bu törenlerden ibret almak içinbir vesile olmasıdır.  Bu kalkışma inançdeğerlerimiz, kendi tarihimiz, kendi kökünüz de bizleri kandırmaya çalışacak enkutsal değerlerimizi alet ederek bizleri kandırmaya çalışacak olanlara hangihain düşünce altında olursa olsun hangi ad altında olursa olsun müsaadeetmememizi bize öğretti,  öğretmesi lazım.Allah bu millete bu topluma böyle ahlaksız hain darbe girişimlerinden, hertürlü teşebbüs eden ya da topraklarımıza göz koyan düşmanlardan korusun. Rabbimbu ülke için şehit olan bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Rabbim birliğimiziberaberliğimizi bozmasın birbirimizi birbirimize düşman etmesin dağılmayalımparçalanmayalım.

Çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağırdır, bugünekadar ağır bedeller ödendi yarın çocuklarımızın üzerinde de ödetmeyeçalışacaklar uyanık duralım darbe girişiminden ve özellikle son derece tehlikeliolan bizi bize benzeyen insanlar tarafından yok etmeye çalışan böyle ahlaksızdarbe girişimlerine uğramamak için 15 Temmuz anma etkinlikleri vesilesiyleibret almamız, ders çıkarmamız gerek, birbirimize güvenmemiz şarttır. Birliğimizİnşallah bundan sonra güzel şeylere vesile olur.” dedi.

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise yaptığıkonuşmasında; 15 Temmuz’da dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir ihanetlekarşılaşıldığını belirtti.

15 Temmuz çok farklı olduğunu kaydeden Aydoğdukonuşmasında: “İhanete yeltenenler bu işe başlarken üzerindeki kıyafete,analarına, babalarına, komşularına ihanet ettiler. Kendilerini var eden budünyayı onlara anlamlı kılan bütün değerlere ihanet ettiler. Bizim milletimiztarihinde böyle bir ihanet görmemişti. Rabbim hiçbir millete böyle bir ihanetgöstermesin. Çünkü bu tarif edemediğimiz, tanımlayamadığımız, anlayamadığımıztürden bir ihanet. Öyle bir ateş saçtılar ki Türkiye’ye bu ateşin her birparçası her eve düştü. Şu anda onu söndürmeye çalışıyoruz. Milletimizin imanı,iyi niyeti Allah’a olan bağlılığı ile biz o yarayı tekrar saracağız. TürkMilleti uzun yürüyüşüne devam edecek. Dünya ahiret kardeşliğimizi hiç kimsebozamayacak şehitlerimizin mirası budur” dedi.

Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal’ın yaptığı duanınardından 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı yakından ilgilendiği şehit aileleri ile birsüre sohbet ederek program sonunda misafirlerini uğurladılar.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı