YÜKSEK İSTİŞARE KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunun almışolduğu karar gereği Oda Üyesi olan kişilerden oluşturulan “Yüksek İstişareKurulu” ilk toplantısını gerçekleştirdi. 

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI
15.07.2019 / 16:24 578

ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’ın, Yönetim Kurulu Başkanlığınıyaptığı kurulda genel olarak ilin sanayisine, odanın faaliyetlerine ve şehrinvizyonuna yönelik fikir ve görüş alışverişinde bulunuldu.

18 Kişinin temsil ettiği Yüksek İstişare Kurulu, yapılantoplantılarda çıkan öneri, proje ve sorunların çözümüne yönelik olarakçalışmalar gerçekleştirecek. ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’ın önemle üzerindedurduğu kurul 6 ayda bir toplanacak.

Yüksek İstişare Kurulu hakkında bilgi veren AksarayTicaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığı açıklamada; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin bağlı olmuş olduğu 5174 SayılıKanunun ilgili hükümleri esas alınarak Odamız üyelerinden Yüksek İstişareKurulu oluşturulmuştur.

Bu kurulun en büyük amacı, Odalara kanunla verilengörevler hakkında çalışmalar yapmak, görüş ve öneriler oluşturmak ve bunlarıyönetim kuruluna sunmak, şehrin ve ülkenin ekonomisine katkı sağlamak üzereOdamız Yönetim Kurulu tarafından havale edilen konuları değerlendirmek, kurulüyelerinin önerdikleri ve ilgili kuruluşlardan intikal eden konularıdeğerlendirerek görüş oluşturmak ve bu konularda raporlar hazırlamak. Bölgedekiticari, sinai ve ekonomik gelişmeleri izlemek, bu konuda oda organlarınıbilgilendirmek, ekonomik ve ticari kalkınmaya katkı sağlayacak görüşleroluşturmak, mevcut çalışmaları izlemek ve değerlendirmektir. Kurul yılda 2 keztoplanacak olup aktif olarak çalışacaktır. İşin mutfağında olanarkadaşlarımızın yer aldığı kurul Odamıza ve şehrimize yönelik güzel çalışmalaryapacaktır. Bu kapsamda ilk toplantısını yaptığımız Yüksek İstişare Kurulumuzunşehrimize hayırlı olmasını diliyor, tüm kurul üyelerimize çalışmalardabaşarılar diliyorum” Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı