15 TEMMUZ HALKIN DESTANIDIR

Vali Ali Mantı “Devletimizin tüm kurumları, güvenlikgüçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; Ülkemizin bekasına,birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terörörgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir” dedi.

15 TEMMUZ HALKIN DESTANIDIR
13.07.2019 / 13:46 1187

Aksaray Valisi Ali Mantı 15 Temmuz Şehitlerini Anma,Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada;

“15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türk Silahlı Kuvvetleriiçerisinde yuvalanan FETÖ mensubu bir grup üniformalı hain ve onlarınişbirlikçileri hain kalkışma planını uygulamaya koymuş. bu planları halkımızındemokrasiye sahip çıkması ile püskürtülmüştür.

Millet iradesine ve özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuzakşamı milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankımilletimize doğrultan, kendi meclisini, emniyet binalarını bombalayan, kendivatandaşına kurşun atan,  kendi milletineihanet eden hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Buihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asilmilletimizin dua ve destekleriyle; Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna vegeleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşıverdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen,özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bumilletin evlatları, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekildeasil bir duruş sergilediler. Kendilerine doğrultulan tankın, topun, tüfeğin veuçağın karşısında iman dolu göğüsleriyle durdular. Halkın gücünün üstünde birgüç olmadığını halk gösterdi.

Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andanitibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğrunamücadele veren, bu uğurda şehitlik yâda gazilik mertebesine ulaşan güvenlikgüçlerimiz ve kadirşinas halkımız ile bu darbe girişiminin bozgunauğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi kentimizin meydanlarındademokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin tümfertlerine, güvenlik güçlerimize, tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine,siyasi iradeye, sivil toplum kuruluşlarına basınımızın güzide temsilcilerine,yediden yetmişe herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarınıveren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranve minnetle anıyorum.  Vatan, bayrak vemillet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizinailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez dahavurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." dedi. 

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.