15 TEMMUZ BİR DESTANDIR

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm Türkiye'de unutulmaz zamanlarından biriydi. Hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçmesine rağmen yaşananlar unutulmadı.

Türkiye 15 Temmuz 2016 tarihinden beri Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü'nü olarak bugünü kutluyor Tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanacak. 15 Temmuz 2019  Pazartesi günü  15 Temmuz Milli İrada meydanında çeşitli etkinliklerle  kutlanacak.

15 TEMMUZ BİR DESTANDIR
11.07.2019 / 17:53 752

15 Temmuz  hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümünde  açıklama yapan AK Parti Milletvekili İlknur  İnceöz, 15 Temmuz darbe girişiminin, 79 milyon vatandaşın birlik ve beraberliğini hedef alan hain bir saldırı idi. Bu hain saldırı Milletimizin tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet anlayışı ile tarihe yazdığı  bir kahramanlık  destanıdır. Dedi.  15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Mecliste olan  Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ; Cumhurbaşkanımız, liderimiz başkanımız Recep  Tayyip Erdoğan İstanbul'a indikten sonra telefonla konuştuk ben dahil mecliste olan milletvekili arkadaşlarımızla moral bulduk dedi.

Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz  15 Temmuz gecesinde yaşananlar hakkında  şunları dile getirdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’a ulaştıktan sonra, kendisi ilebir telefon bağlantımız oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız telefonda, “Hiç birendişeniz olmasın, bu darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanacaktır, sizeburadan sesleniyor olmaktan duyduğum derin üzüntüyü iletiyorum. Meclis’in hedefolmasından duyduğum üzüntüyü dile getiriyorum. Bir olacağız, iri olacağız, diriolacağız, Türkiye bundan çok güçlü şekilde çıkacaktır.” dedi. Cumhurbaşkanımızo gece bize, her zamanki o güçlü ses tonuyla, hiç bir endişeye kapılmamamızgerektiğini söyledi.

Biz de kendisine “Allah yardımcınız olsun” dedik. 15 Temmuzgecesinde Allah’ın izni ile Mecliste Milletimizinsokakta canını ortaya koyduğu bir durumda burada cansa can. Bu gece canverilecek” deyip burada Seyit on başı gibi mücadelemizi verdik dedi.

İnceöz;Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), PKK ve diğer tüm terör örgütlerinin hedefininTürkiye'nin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kastetmek olduğunu belirterek,"Tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet anlayışının ne kadarönemli olduğunu 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha gördük.

15 Temmuz darbe girişiminin, 79 milyon vatandaşın birlik veberaberliğini hedef aldığını belirtti.

Çok sinsi bir şekilde 40 yıldır devlete sızan FETÖ terörörgütünün, diğer terör örgütleri ile de işbirliği halinde olduğunu ifade edenİnceöz, "15 Temmuz'da kurucu Genel Başkanımız, başkanımız, liderimizve  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep TayyipErdoğan?'ın çağrısı ile meydanlara, sokaklara, yollara dökülen milletimizin birdestanıdır.

 SayınCumhurbaşkanımız, milletin üstünde bir güç tanımadığını belirterek, 15 Temmuzgecesi darbecilere karşı sokağa, meydanlara ve hava limanlarına çıkma çağrısıyapmıştır. Milletimizin bu çağrıya verdiği yanıt ve sergilenen kahramanlıkörneği, Sayın Cumhurbaşkanımıza duyulan güvenin de bir göstergesidir.

İlknur İnceöz, darbe girişimi sırasında olduğu gibi sonrasındada 79 milyonun birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğini kaydederek, 40yılı aşkın bir süredir terörle mücadele eden Türkiye'nin kaynaklarının önemlibir bölümünün terörle mücadeleye ayrıldığını, ancak 2023  güçlü Türkiye hedeflerinden asla sapmaolmayacaktır.15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılını   halkımızile 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli BirlikGünü olarak kutluyoruz. Buradan tüm 15 Temmuz kahraman şehitlerimizi rahmetleanıyor ailelerine baş sağlığı diliyorum aziz milletimize de şükranlarımısunuyorum dedi.

 15 TEMMUZ 2019  PAZARTESİ GÜNÜ PROGRAMI
10.45 Aksaray Şehitliğinde hazır bulunulması, 
11.00 Çelenklerin sunulması (Valilik- Belediye Başkanlığı), Saygı Duruşu,İstiklal Marşı, 
Bayrakların göndere çekilmesi,  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua erilmesini,Tören   
Programının sona ermesi.
13.30   Ulu Camide Öğle namazına ardından Şehitlerimizin ruhuiçin Mevlid-i Serif  Okunması ve Hatm-i şerif Duasının edilmesi
20.30   15 Temmuz Milli İrade Meydanında Kutlama ProgramınınBaşlaması
(Aksaray Belediyesince Organize edilen Program İcra edilecektir.)
16 TEMMUZ 2019  SALI GÜNÜ
00.13   Tüm Camilerimizden sala okunması, Dua edilmesi, 
04.30   Sabah Namazının Ardından Ulu Cami önünde AksarayBelediyesince Çorba Dağıtımı

Haber Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.