İCRACI DEĞİL RİCACIYIZ

Göktaş” Meslek Odası olarak İcracı olmasak ta ilimizindiğer odalarıyla birlikte devam eden ricacı olma misyonunu ilimizinistikbalinin 1. Ve 2. derecede ilgilendiren hizmetlerinin gerçekleşmesikonusunda da bunun için ilimizde sağlanan konsensüs ün gereğinin her vesileyleilimizin atanmış ve seçilmişleriyle birlikte sonuca ulaşıncaya kadar hükümetnezdinde aralıksız olarak sürdüreceğiz ”dedi.

İCRACI DEĞİL RİCACIYIZ
11.07.2019 / 14:12 1008

Aksaray’ın 1845-1920 ve 1933-89 yılları arasında toplamolarak 131 yıl süren2 ilçelik esaretinin ana sebebi olan demiryollarıhatlarının dışında kalınmasının ortadan kaldırılmasıyla, can damarımız E. 90Karayolunun  Ankara-Niğde Otobanından enaz şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirlerin alınması konusunda AksarayTicaret ve Sanayi Odası (ATSO) hedefe ulaşılıncaya çalışmalarını aralıksızsürdürecek.

Gazeteci-Yazar Ali Genç’in ziyaret ettiği Aksaray Ticaretve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ilimizin mutlu istikbalinin 1. ve 2.olmazsa olmazları olan bizi limanlara ve ham madde merkezlerine bağlayacak olanAksaray-Ulukışla Tren hattının en kısa zamanda bitim tarihide belli olacakşekilde ihalesinin yapılması ile ilimizin ve ilimizin 2 ilçesinin yanındagüzergahta bulunan 8 ilçenin de can damarı olan E.90 Karayolunun Ankara-Niğdeotobanından en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirlerin alınmasıkonusunda hedefe ulaşılıncaya kadar çalışacaklarını belirtti.

GÖKTAŞ” İCRACI DEĞİL RİCACIYIZ”

Yapılan ve yapılacak çalışmaların birbirinin devamıolduğunu belirten Göktaş”  Ülkemiz veilimizdeki diğer tüm Meslek odaları ile STK’lar gibi ATSO’ da kurum olarakilimize gelmesi gereken hizmetleri gerçekleştirecek olan icracı bir kurumolmayıp bu hizmetleri gerçekleştirenler nezdinde ricacıdır.

Bu misyonumuzun bilincinde olarak oda olarak tekbaşımıza, ilimizdeki diğer Meslek Odaları ve STK’larla başkentteCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlar ile devletin diğer üstkurumlarının yetkililerine birlikte, ayrıca da ilimizin atanmış veseçilmişleriyle beraber yaptığımız görüşmelerde istikbalimizi ilgilendiren hizmetleringerçekleşmesi için samimi ve istikrarlı şekilde ki ricalarımızı iletmeyisürdürüyoruz.

AKSARAY’A GELEN BAKANLARLA, ÜST YETKİLİLER İLİMİZİNGERÇEKLERİNİ GÖRÜNCE İKNA OLUYORLAR

   Başkentimizdenbizim yaptığımız davetlere uyarak ilimize gelen veya kendi programları gereğiilimizi ziyaret edenlerle görüşmelerimizde kendilerine rakamlarla ve diğersomut bilgilerle meselelerimizi anlattığımızda çoğu bunları duyduklarında dahaönce, hatta ilimize gelirken sahip olduklarımızı bilmediklerini belirterek verilenbilgilerin ardından taleplerimizin yerinde olduğunu görerek bu nedenle degerçekleştirilmeleri gerektiğini belirtiyorlar.

CUMHURBAŞKANLIĞI STRATEJİ VE BÜTÇE BAŞKANI NACİ AĞBALMALİYE BAKAN İKEN İLİMİZE YAPTIĞI ZİYARETTE KENDİSİNE VERDİĞİMİZ İHRACAT VEÜLKEMİZ GENELİNE GÖNDERİLEN MALLARI GÖRÜNCE AKSARAY-ULUKIŞLA TREN HATTIMIZINYAPILMASININ ŞART OLDUĞUNA İKNA OLDU!!!

Her vesileyle ilimizin istikbalinin olmazsa olmazlarıolan hizmetlerin gerçekleşmesi için siyasetçiler ile Bakanlar ve üst kamugörevlileriyle başkentteki görüşmelerimizden daha fazla ikna olmalarını ilimiziziyaret ettiklerinde sağlanıyor!!!

İlimize gelince ikna olanlardan biriside şu ankiCumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı olan Naci Ağbal Beydir.

Naci Ağbal Maliye bakanıyken ilimize geldiğindeAksaray’ın Ulukışla üzerinden Limanlara bağlanmasının bu kadar gerekli olduğunukendisine bizzat gösterttiğimiz üretilen mallarımızı ve bunlardan ihraçedilenlerle ülkemiz geneline gönderilen mallarımızı da  görünce bize buraya gelirken bu kapasitemizi bilmediğini.

Fakat burada gördüklerinden sonra ilimizin nedenlimanlara bağlanması gerektiğini anladığını belirterek Aksaray-Ulukışla demiryolu hattımızın yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Naci Ağbal’ın bu projemizin ihalesini yapacak birim olanCumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe başkanı olması bu konuda elimizgüçlendiriyor.

Bu avantajı da ilimizin Meslek Odları ve STK’larıylabirlikte ricacı olacağımız ilimiz Valisi ile Belediye başkanı veMilletvekillerimizle birlikte en iyi şekilde kullanarak  demir yolumuzun hizmete girmesiyle E90’karayolumuzun Ankara-Niğde otobanından en az şekilde etkilenmesinisağlayacak tedbirlerin alınması başta olmak üzere ihtiyacımız olan hizmetleringerçekleştirilmesine kadar aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz. “dedi.

Haber Ali Genç


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı