BU PROJE ANNELERİ MUTLU EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatıylabaşlatılan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUKöncülüğünde yürütülen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Aksaray dakadınların istihdamını kolaylaştıran İş’te Anne Projesi ile Çocuk Bakım Desteğiyoğun ilgi görüyor.

BU PROJE ANNELERİ MUTLU EDECEK
09.07.2019 / 18:09 618

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile OSB’defaaliyet yürüten firmaların iş birlikteliğinde düzenlenen İşbaşı EğitimProgramı, MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş birlikteliği Protokolü) ve Meslek Edindirme Kursları kapsamında ev hanımlarının istihdamı ile kadınistihdamında başarılı çalışmalara imza atılıyor. Geçtiğimiz yıl Kadınİstihdamında Türkiye 4.sü olan Aksaray’da Aktif işgücü programlarında yer alanİşte Anne Projesi ve Çocuk Bakım Desteği ile kadınların daha fazla çalışmahayatı içerisinde yer almasına olanak sağlanıyor. 

ÇOCUK SAHİBİ OLAN KADINLARIN İŞ HAYATINDA YER ALMASI İÇİNBÜYÜK DESTEK 

İş’te Anne Projesi kapsamında İŞKUR'un düzenlemiş olduğukurslar kapsamında 0 ile 15 yaş arasında çocukları olan ev hanımlarına günlük80 TL cep harçlığı ve iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ile genelsağlık sigortası İŞKUR tarafından karşılanıyor. Ayrıca 2 ila 5 yaş arasındaçocuğu olan annelere aylık 400 TL'ye kadar çocuk bakım desteği sağlanıyor.Böylelikle çalışan annelere İŞKUR tarafından sağlanan destekle işgücü piyasasıiçerisinde bir taraftan günlük cep harçlığı bir taraftan da mesleki deneyim vetecrübe kazanıyorlar. Bu destek kurs ve program süresince devam edecek olupbaşvurular İŞKUR İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine yapılacaktır.

 İşte anne projesiile istihdam edilen anneler Bu proje ile önemli bir desteğin sağlandığı Bunedenle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Aile, Çalışma ve SosyalHizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK ve İŞKUR Genel Müdürü Sayın CaferUZUNKAYA’ya  teşekkür etti.

İŞ’TE ANNE PROJESİ ŞARTLARI NELER?

Projeden yalnızca 0-15 yaş arasında (15 yaş dâhil) çocuğuolan kadınlar yararlanabilecek olup çocuğun proje devam ederken 15 yaşınıtamamlaması projeden yararlanmaya engel olmayacaktır.  Kadınların evlatlıkedindiği çocukları için de destekten yararlanma hakkı bulunmaktadır.

- İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak.

- İşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya daeşi olmamak.

- Emekli olmamak.

- Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

- Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullükprimi yatırılmamış olmak.

- İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı