GÖZ HASTALIKLARI PROFESÖRÜNÜN AMELİYATINI DÜNYA İZLEDİ

Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu’nu, Türk Oftalmoloji Derneği(TOD) tarafından düzenlenen 3'üncü Canlı Cerrahi Sempozyumu’nda dünya izledi.

GÖZ HASTALIKLARI PROFESÖRÜNÜN AMELİYATINI DÜNYA İZLEDİ
08.07.2019 / 17:39 205

TOD, 3'üncü Canlı Cerrahi Günleri kapsamında CerrahpaşaTıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Ameliyathanesi'nden İstanbul'dabulunan bir otele naklen yapılan cerrahi yayını ile doktorlara göz ameliyatlarıeğitimi verildi. Türkiye birçok bölgesinden katılan doktorlar, katarak verefraktif cerrahi, glokom, vitreoretinal cerrahi, kornea ve oküler yüzey,şaşılık ve oküloplastik cerrahi birimlerinin düzenledikleri naklen ameliyat yada video cerrahi etkinliklerini izleyerek alanlarındaki bilgilerinigeliştirdiler.

2014 yılında Londra'da düzenlenen Avrupa Retina KongresiCerrahi Video Yarışması'nda dünya ikinciliği ödülü almış olan, Medicana ÇamlıcaGöz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu, Türk Oftalmoloji Derneği(TOD) 3. Canlı Cerrahi Sempozyumu'na canlı cerrah olarak katıldı. Ülkeninbirçok noktasından konferansa katılan doktorlar Prof. Dr. Türkçüoğlu'nun yapmışolduğu başarılı retina ameliyatını canlı canlı izledi ve yeni tekniklerkonusunda tartışma imkânı buldular.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim DalıAmeliyathanesinde 4 farklı odada eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlar, eşzamanlı olarak kongre merkezinde katılımcılara ve internet üzerinden tüm ülkegöz hekimlerinin izlemesine sunuldu. Göz doktorlarının yoğun ilgi gösterdiğisempozyumda, katarakt ameliyatı sonrası aldığı travma nedeni ile göz içimerceği kopup, gözün içine düşen bir hastada, kopan merceği göz içerisindençıkararak, yeni merceği yeni bir teknik ile dikişsiz göze sabitleyen GözHastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu, meslektaşlarının övgüsünükazandı.

Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu, kongre sonrası yaptığıdeğerlendirmede "TOD 3. Canlı Cerrahi kongresinde, kongre katılımcılarınacerrahi bilgimi ve becerimi paylaşmak istedim. 3 gün boyunca yoğun cerrahi ilegeçen bu kongrenin başarılı ve verimli geçtiğine inanıyorum. Bu toplantı teorikbilgiler eşliğinde, yapılan canlı cerrahi uygulamanın pratiğinin de izlenmesi,yetişen yeni hekimlerin eğitimi açısından çok önemli. Canlı cerrahi sayesindekatılımcılar, tüm göz cerrahilerinde farklı uygulamaları izleme ve eş zamanlısoru sorma imkânı buluyorlar. Doktorların yeni uygulamalar hakkında bilgisahibi olması ve bu uygulamaları canlı canlı izlemeleri için önemli. Davet vebu cerrahiyi gerçekleştirmek benim için çok önemli ve onur verici bir olayolmuştur." diye konuştu.  

İHA


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı