SAĞLIKCILARIMIZIN YANINDAYIZ

Aksaray sağlık sen Başkanı Rıfat Kaya Gazetemize nezaket ziyaretindebulundu. Başkan Kaya “Her zaman Sağlık çalışanlarının yanındayız, destekçisiyizve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

SAĞLIKCILARIMIZIN YANINDAYIZ
03.07.2019 / 11:19 1289

Başkan Kaya ziyaretinde gazetemizin sorumlu müdürü YaşarKaratay’la görüşerek, sağlık sektörünün gelişimi ve sağlık çalışanlarınınsorunları hakkında bilgiler paylaştı.

Başkan Kaya Her zaman Sağlık çalışanlarının yanındaolduğunu belirterek   “Son günlerde bazısosyal medya aracılığıyla paylaşılan ve sağlık çalışanlarını zan altındabırakıp hakaret derecesine varan yorum ve içerikleri gördük, okuduk. Önceliklehastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’tan şifa versin temenniederim.

Yoğun bakım üniteleri, yoğun izlem, monitörizasyon ,organdestek tedavileri uygulanabilen, günün 24 saati sürekli ve aynı standarttahasta bakımı veren özel birimlerdir. Deri basısı, kapiller arter basıncının ikikadar  (70mm/hg) şiddette ve 2-6 saatsürerse iskemi,6 saatten fazla sürerse deride ülserasyon oluşur. Hastanınhastalıkları, yaşı gereği immün supresyon altında bulunması, obezite, ödem, enfeksiyonlarvb nedenler dekubit ülser oluşumunu hızlandırmaktadır. Bu tür olumsuz durumlarda yoğun bakımlarda hastalarda meydana gelebilecek veya daha öncesinde mevcutolan dekubit ülserleri ile sağlık personelinin işini zorlaştırmaktadır.  82 milyon vatandaşımıza kamu ve özel 500 binsağlık çalışanı ile gece gündüz demeden 24 saat hizmeti esasına göre görevyapan sağlık çalışanlarını töhmet altında bırakan bu tür söylem ve kişisel hakve özgürlüklere hakaret, mesleğe saygı sınırlarını aşan, kişileri şiddet vekine yönlendiren olumsuz söylem ve yorumlarda bulunanları kınıyoruz. Sağlık Senher zaman olduğu gibi hak ve haklıdan yana olan duruşunu dün olduğu gibi bugünve yarın da kararlılıkla sürdürmektedir. Sağlık sen olarak bütün hastalarımızageçmiş olsun der; Allah’tan gece gündüz özverili emeklerini esirgemeden çalışanŞifa veren ellere, sağlık çalışanlarımıza güç kuvvet versin temennisi ve dileklerimle”dedi.

Haber Avni Kuru


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.