GIDA DENETİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Tarım İl Müdürlüğü gıda güveliğini korumak için rutinolarak yürüttüğü gıda üretim, satış ve toplu tüketim ve yem işletmelerinidenetimlerini sürdürüyor.

GIDA DENETİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
29.06.2019 / 17:47 630

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım İl müdürlüğü  "Bakanlığımız, gıda güvenilirliğininsağlanması, haksız rekabetin önlenmesi ve tüketici sağlığının korunmasıamacıyla İl Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Kontrol Görevlileritarafından 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunukapsamında ilimizde faaliyet gösteren, gıda üretim, satış ve toplu tüketim veyem işletmelerine risk esasına göre belli aralıklarla resmi kontrollergerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda denetim faaliyetleri; Rutin Denetimler, AloGıda 174 ihbar hattına gelen ihbar ve şikâyetlere istinaden yapılan denetimler,HACCP Tetkikleri, Onay İşlemleri, numune alma, izlenebilirlik ve takipdenetimleri ve İl Müdürlüğümüze yapılan yazılı ve sözlü şikâyetlere istinadengibi nedenlerle yapılmaktadır. Bu bağlamda; İlimizde bulunan toplu tüketim vesatış işletmelerine Müdürlüğümüz Gıda Kontrol Görevlileri tarafından İlMüdürümüz Bülent SAKLAV' ın refakat ve katılımlarıyla resmi denetimlergerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde; işyerlerinin 5996 Sayılı VeterinerHizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerineuygun olarak çalışıp çalışmadığına bakılmış, işletmelere mevzuat hükümlerihakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Denetimlere katılan Tarım İl Müdürü Bülent Saklav“vatandaşlarımızın güvenilir gıdaya ulaşmaları için denetimlerimiz aralıksızdevem edecektir” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı