OSİAD, “OSB’DE HAYAT VAR”

Kısa adı (OSİAD) olan Aksaray Organize Sanayi İş AdamlarıDerneği Başkanı Serdar Öngün ve yönetim kurulu üyeleri, OSİAD’ın OrganizeSanayi Bölgesindeki dernek binasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir arayageldi.

OSİAD, “OSB’DE HAYAT VAR”
27.06.2019 / 18:32 553

Programda bir konuşma yapan OSİAD Başkanı Serdar Öngün,Aksaray Organize Sanayi İş Adamları Derneğinin 4 aylık faaliyetlerindenbahsetti. “Derneğimiz Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapanmüteşebbislerimizden oluşmakta. Henüz 4 aylık bir dernek olmamıza rağmen, azzamanda önemli işler yaptık” diyen Başkan Öngün “Hepinizin bildiği gibi ilimizOrganize Sanayi Bölgesinin yönetim seçimlerinde müteşebbis heyeti olarak bizedestek olan yatırımcılarımızın oylarıyla Organize Sanayi Bölgemizin yönetimindeyer alıyoruz. Artık ricacı değil, icracı bir yapımız oldu. OSB Yönetiminde,Müteşebbis heyetimiz olarak kısa zamanda çok önemli işler yaptık” dedi.

“OSB’nin Gelişimi İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız” 

Başkan Öngün “Siz değerli basın mensuplarıyla zaman zamanbir araya gelerek OSB’de faaliyet gösteren yatırımcılarımızın neler yaptığını,OSB’de yapılan çalışmaları değerlendirmek istiyoruz. Bu vesile ile ilimizdeyaklaşık 15 bin kişinin iş ve istihdam edildiği bu bölgede ortak akıl veistişare ile hep birlikte daha neler yapabiliriniz derdindeyiz” diye konuştu

“Ekonomik Sıkıntıları Hep Birlikte Yaşıyoruz”

“Ülke genelinde ve ilimizde bir Ekonomik sıkıntıyı hepbirlikte yaşıyoruz” diyen OSİAD Başkanı Öngün “İlimiz yatırımcılarıyla busıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. İlimiz hepinizce malum gurbetçisi çok olanbir il. Gurbetçilerimizin bu aylarda memleketlerine dönüşü iç piyasamızı birazda olsa hareketlendiriyor. Yaşadığımız ekonomik sıkıntılara rağmen OrganizeSanayi Bölgemizde yatırımcılarımız her türlü fedakarlığı yapmakta. İstihdamsorunu yaşamaktayız. İnşallah yaşadığımız bu dar boğaz bir an evvel çözümeulaşır temennisindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Bakın Buralarda Çok Güzel İşler Oluyor”

  Gazeteciler ilesamimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide Başkan Öngün “Siz değerli gazetecileriilimize ülkemizin dört bir yanından yatırım için gelmiş fabrikaları yakındantanımaya davet ediyorum. İlimizde bir çok yatırımcı Aksaray’dan Avrupa vedünyanın bir çok ülkesine ihracat yapıyor. İş adamlarımızı ve ne iş yaptıklarınımutlaka tanıyın, onları, varsa yaşadığı sıkıtı ve sorunlarını sizler dahayakından dinleyin. Bu ülkeye ve ilimize haftalık 2 milyon dolarlık girdisağlayan firmalar var. Burada hayat var, haber var” şeklinde konuştu.

“OSB’DE Her Türlü Sosyal Tesisin Olması İçin Çalışıyoruz”

Başkan Öngün “OSB’de 15 binin üzerinde çalışanımızsabah 08.00 akşam 17.00 arası işe gelip gidiyorlar. Bizler sosyal alandaprojeler üretmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Hep birlikte buradakisosyal yaşamı ayağa kaldıracağız. Burada bir kreşimiz vardı. Onu atıl durumdankurtardık. İnşallah bir halı saha yapacağız bir de devam eden otelimiz, benzinistasyonumuz ve lokantamız olacak. Buraya ülkemizin birçok noktasındanmisafirlerimiz geliyor. Onları en iyi şekilde ağırlamak ve Organize SanayiBölgesindeki her türlü eksiği el birliği ile gidermek için çalışma


  • OSİAD, “OSB’DE HAYAT VAR”
  • OSİAD, “OSB’DE HAYAT VAR”
Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.