ERASMUS TOPLANTISI YUNANİSTAN’DA YAPILDI

Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi StratejikOrtaklıklar Bilgilendirme Toplantısı Yunanistan´da Yapıldı

ERASMUS TOPLANTISI YUNANİSTAN’DA YAPILDI
26.06.2019 / 18:48 818

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları MerkeziBaşkanlığı tarafından hibelendirilen 2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) OkulEğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi’ninkoordinatörü olduğu ‘’ The Footprints of Climate Change from Anatolia toEurope’’ (Anadolu’dan Avrupa’ya İklim Değişikliğinin Ayak İzleri) isimli projenindördüncü toplantısı Yunanistanda´da gerçekleştirildi.

2017-1-TR01-KA219-045616_1 numaralı projenin Ekim ayındaYunanistan’da gerçekleştirilecek olan öğrenme /öğretme ve eğitim etkinlikleriöncesinde hazırlık toplantısı yapıldı.18-21 Haziran tarihlerinde yapılantoplantıya proje ortakları olan Türkiye, Yunanistan, Romanya  ve Portekiz´deki okulların öğretmenlerikatıldı.  Toplantıda Yunanistan’dagözlenen iklim değişikliği ile ilgili bilgi verildi. Ekim ayında öğrencilerinkatılımıyla gerçekleştirilecek olan öğrenme öğretme ve eğitim etkinlikleri ileilgili  planlamalar yapıldı. Projede dahaönce yapılan çalışmalarla ilgili görüşler ifade edilerek değerlendirmeleryapıldı. Yapılan çalışmalarda elde edilen bilgi, belge ve videolarkatılımcılarla paylaşıldı ve şimdiye kadar yapılan yaygınlaştırma çalışmalarıortaklarla paylaşıldı.

Haber Avni Kuru


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.