TARIM SANATTA BULUŞTU

Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasının sergi açılışıgerçekleşti.

TARIM SANATTA BULUŞTU
20.06.2019 / 18:05 297

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geleneksel halegetirilen, 10’uncusu düzenlenen Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi’ndeyarışmada dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar 20 Haziran2019 tarihinde Aksaray Nora City AVM giriş katta sergilendi.

Serginin açılışına Aksaray Vali Yardımcısı Şahin Bayhan,ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Aksaray İl Genel Meclis Üyesi Veysel Yıldız,AksarayMHP Merkez İlçe Başkanı Cavit Çıtak, Aksaray Mhp İl Genel Meclis Üyesi  Meriç Keskin, Aksaray Damızlık SığırYetiştiriciler Birliği Başkanı Bekir Kayan, kamu kurum müdürleri, sivil toplumkuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılışında konuşan Aksaray Vali Yardımcısı ŞahinBayhan; “Tarımda çalışan insanların emeğini, gayretini, çabalarını bu sergidegörebilirsiniz. Sergide Türkiye'nin her ilinden resimler var. Emeği geçenherkese teşekkür ediyorum." dedi.

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav;"Bakanlığımıztarafından 2009 yılından beri her yıl tarım ve insan konulu fotoğraf yarışmasıdüzenleniyor. Bu yarışmalar 81 il genelinde yapılıyor. Toprağın ve tarımınönemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan"10. Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması", Genel, Çiftçi,Öğrenci, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları, Denizbank Çalışanları ve Tematikkategori olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.

Tematik kategori, 2018 yılında "Buzağı Yılı"olarak belirlenmişti. Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri,gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamınadair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katıldı. Jüritarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Denizbank çalışanları, genel, çiftçi,öğrenci, tematik kategorilerinde 669 fotoğraf severin 2 bin 933 eseri değerlendirildi.Sergide Türkiye'nin her ilinden resimler var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Ödüller

Birincilik Ödülü:10.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

İkincilik Ödülü:8.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

ÜçüncülükÖdülü:6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

TMO 80. Yıl ÖzelÖdülü: 6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

10. Yıl ÖzelÖdülü:6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

Çiftçi-ÜreticiÖzel Ödülü:6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

“Buzağı Yılı” TemaÖzel Ödülü: 6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

Öğrenci ÖzelÖdülü: 6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

Tarım Ve OrmanBakanlığı Çalışanları Özel Ödülü: 6.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

DenizbankÇalışanları Özel Ödülü: 4.000 TL’lik Denizbank Hediye Çeki

Bakanlık tarafından 10. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeyelayık görülen fotoğraflar Aksaray Nora City AVM'de halkın beğenisine sunuldu.Türkiye'nin değişik bölgelerinde çekilen fotoğraflara, halk yoğun ilgigösterirken, serginin ilk gününde protokol üyeleri de sergiyi gezdiler. Sergi 2gün boyunca devam edecek.

Haber/Fotoğraf:Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı