VİLAYETİMİZ RESMEN 30 YAŞINDA

15 Haziran 1989 günü TBMM sinde kabul edilen 3578 sayılıkanunun 1 hafta sonra dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafındanonaylanmasından sonra resmi gazetede 30 yıl önce bugün( 21 Haziran 1989 günü)yayınlanmasıyla 56 yıllık 2. İlçelik esaretinden resmen kurtuldu.

VİLAYETİMİZ RESMEN 30 YAŞINDA
20.06.2019 / 17:37 144

Tarihin yeniden tekerrür etmemesi çini 2 ilçelikesaretinin ana sebebi olan şehrimizin ana ulaşım arterlerinin dışında bırakansıkıntıların seçilmişler ve atanmışların samimi iş birliğiyle tamamen ortadan kaldıracaktedbirlerin zamanında alınmasında.

1845-1920 arasındaki hiç hak etmediğimiz asla ve asla dahak etmeyeceğimiz 1. İlçelikten 13 Ekim 1920 günü Büyük millet meclisinde kabuledilen 40 Numaralı Kanunla il olmamızdan sonra başta Elektriği ülkemizdeki ilk10 yerle birlikte sanayisi ve aydınlatılmasında kullanan yer olmamız, ayrıca datüm çevre il ve ilçelerle bağlı ilçeleri arasında ulaşımı sağlayacak şoseyollarını açmamıza, eğitim ile köyler arası ulaşım da dahil her konudaçevremizi kıskandıracak konumda olmamıza rağmen akla ziyan bir şekilde 20 Mart1933 günü TBMM’sinde kabul edilen, aynı yıl 27 Mayıs günü resmi gazetedeyayınlanan ve  86 yıl önce bu gün iseyürürlüğe giren 2197 sayılı kanunun 3. Maddesiyle çarptırıldığımız 56 yıl süren2. İlçelik esaretinden bizi kurtaran 3578 sayılı kanun resmi gazetedeyayınlanmasıyla bu gün resmen il olmamızın 30 yıl dönümü.   

TARİHİN TEKERRÜRÜNÜ ENGELLEMENİN VE VİLAYETİMİZİN MUTLUİSTİKBALİNİ SAĞLAMANIN ÇARESİ COĞRAFİ KONUMUMUZLA LOJİSTİK MERKEZİ OLMAMIZDA! VEBUNU SAĞLAYACAK HİZMETLERDE !

TBMM’sinde 30 yıl önce bu gün (15 Haziran 1989) kabuledilen kanun bu tarihten 1 hafta sonra bu gün(21 Haziran 1989) günü resmigazetede yayınlanmasıyla 3578 sayılı kanunun 2. Maddesiyle 56 yıl süren 2.İlçelik esaretinden resmen kurtularak yeniden vilayet olan Aksaray’ın  istikbali hak ettiği hizmetleri zamanındaalmasında.

 AKSARAY’IN MUTLUİSTİKBALİNİN 1. VE 2. DERECEDE ÖNEMLİ HİZMETLERİ KONUSUNDAKİ VERİLEN VAATLARINGERÇEKLEŞTİRİLMESİNDE 1. DERECEDE GÖREV,YETKİ VE SORUMLULUK MİLLETVEKİLLERİYLE,MÜLKİ VE MAHALLİ MAKAM SAHİPLERİYLE SİYASİ PARTİLERİN İL VE MERKEZ İLÇE  TEŞKİLATLARINDA!!! 

1845-1920 ve 1933-89 arasında toplam olarak 131 yıl sürenAksaray’ın hiç hak etmediği asla ve asla da hak etmeyeceği 2 ilçelik esaretininesas sebebi olan ana ulaşım arterlerinin dışında kalmasıdır.

Tarihin  ilimiziçin tekerrür etmemesi  1.sorumluluk  Milletvekilleri, Mülki veMahalli ilimiz yetkilileriyle  İktidar vemuhalefet partilerinin il ve merkez ilçe ile ilçe ile belde teşkilatlarında.

Bunun için ise hem görev hem de yetki ile sorumluluk İlimiz Milletvekilleri İlknur İnceöz,Cengiz Aydoğdu ,Ayhan Erel,Ramazan Kaşlı,5. Vekilimiz Erzurum Ak PartiMilletvekili Selami Altınok valimiz ile ilimiz valisi Ali Mantı BelediyeBaşkanı Evren Dinçer ve Ak Parti İl başkanı Hüseyin Altınsoy ile birlikte tümmuhalefet siyasetçilerle atanmış ve seçilmişlerinde.

25. Dönem Aksaray Milletvekili ve 2004-14 arası Belediyebaşkanı Nevzat Palta ile 25. Dönem milletvekili Turan Yaldır’ında.

Bu konuda önce ilimizin vekilleriyle, mülki ve mahalliatanmışlarıyla Ak Parti nin tüm teşkilatlarına çağrıda bulunan hemşerilerimiz1845-1920 ve 1933-89 arasındaki toplam olarak 131 yıl süren ve bizi her yönüyleyeryüzünden silen 2. ilçelik esaretinin tekerrür etmesini  engelleyecek çalışmaların sözü verilentarihlerde gerçekleştirilmesi için gecelerini gündüzlerine katmalarını!

VERİLEN SÖZLERİN YERİ VE ZAMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLMESİMUHALEFET PARTİLER,İLİMİZ  GENELİNDEKİMESLEK ODALARI,STK’LARLA MEDYA CEMİYETLERİYLE BASININDA TAMAMINDA!!!

CHP İl başkanı Ramazan Koçak, MHP il Başkanı MustafaÇölkesen ile İYİ Parti il Başkanı Özhan Türemiş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cuneyt Göktaş, Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı DoğanCeylan, Ticaret Borsası Başkanı Hamit  Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak,Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, DamızlıkSığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Süt Birliği Başkanı EsatZengin,Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak ile STK Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş.

Aksaray Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Yaşar Karatay ,68 Aksaray GazetecilerCemiyeti Başkanı Ali Südemen ‘le Aksaray Yazarlar ve Gazeteciler CemiyetiBaşkanı Celil Acar,68 Aksaray İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı MustafaAvcı,Uluslar Arası İnternte Gazetecileri ve Gazeteciler Cemiyeti Aksaray iltemsilcisi Ali Genç ile bu cemiyetlerin yönetim kurulu üyeleriyle gazetecilerintamamıyla.

İlimiz merkez ilçesi ve ilçelerimizdeki, yurt içi vedışındaki Aksaray’la direk ve dolaylı bağlantılı tüm seçilmişler, atanmışlarlaMeslek Odaları ve STK yetkilileriyle mensupları tarafından da her türlü siyasitaassup ve mevki ile makam ve diğer tüm dünya çıkarları beklentilerindenkurtularak samimiyetle verilen sözlerin gerçekleştirilmesi için konunun ısrarlışekilde takibini istediler.

Ankara-Pozantı otobanı hizmete açılmadan Aksaray merkezilçesiyle birlikte Ağaçören ve Sarıyahşi ilçelerimizin, Şereflikoçhisar, Evren,Kulu, Cihanbeyli, Haymana, Altunhisar, Ereğli ve Ulukışla  ilçelerinin de can damarı olan E.90Karayoluna en az birer şerit ilavesiyle bu yollarda trafik seyrini tehlikeyesokan geçişlerin sıkça yapıldığı yerlerde yolun üstünden karşıdan karşıya geçeninsan, yük ve araçlarla hayvanların yolun altından karşıya geçmesini sağlayacakyeterli sayı, genişlik ve yükseklikteki alt geçitlerin yapılması.

Hızla büyüyen OSB’de yatırım yapanların ulaşımları veyatırım yapacak olanların ise teşviki için ilimiz merkezine çokta uzak olmayanbir yerde yılın 4 mevsimi 7/24 tüm hava şartlarında çalışabilecek ilimize aitolan bir Hava limanının gelecek 10 yıl içinde hizmete girecek şekilde yatırımprogramlarına alınmasının planlanmasının yapılsın.” Dediler.(Haber Araştırma,belge, bilgi ve fotoğraflar Ali Genç)


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı