MÜRSÎ İÇİN NAMAZA DURULDU

Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı merhum MuhammedMursi’nin vefatı üzerine AK Parti Aksaray İl Teşkilatı öğle namazına müteakip gıyabicenaze namazı kıldı, ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.

MÜRSÎ İÇİN NAMAZA DURULDU
18.06.2019 / 17:34 634

15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen basınaçıklamasına AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Belediye Başkan VekiliHıfsı Peker, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, AK Parti Kadın KollarıBaşkanı ayrıca İGM üyesi Ferhan Polat, Teşkilat Başkanı Mustafa Yenisan, AkParti il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, STK ve Sendika temsilcileri ileçok sayıda vatandaş katıldı.

Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerleCumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsi, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürüdüğünühatırlatan Belediye Meclis Üyesi Rıza Serinbaş, “İnandığı dava uğruna ömrünüadayan Mürsî, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cuntazihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe ile iktidarı elealan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanlabeslemiştir.” dedi.

Serinbaş, Sisi’nin uluslararası hukuku ve insan haklarınıyok saydığını, masum insanları acımasızca katlettiğini belirterek, “Uluslararasıhukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalimSisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi,darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. BaştaAmerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğrunaMısır’da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak;işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir. 2 bin357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mürsizalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür.” diye konuştu

Aynı dinin mensupları olarak bu süreçte kendilerini enderinden yaralayanın İslam dünyasının suskunluğu olduğunu vurgulayan Serinbaş,“Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’dainsan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mürsî’ninverdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulmedirenenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır.” dedi. Yapılan basınaçıklamasının ardından yapılan dua ile program son buldu.

Haber Merkezi

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.